Švėkšniškiai pagerbė „Metų žmogų“ ir visą būrį saviškių

padeka sveksna merliunieneVisą Lietuvą stebinantys renginiai, rekordai, išskirtinės bendruomenės narių iniciatyvos, itin kūrybingos draugijos, pasiekimai mokslo ir sporto srityse, glaudi visos seniūnijos įstaigų, verslo įmonių ir gyventojų bendrystė – tuo gali pasigirti Švėkšnos seniūnija ir gali būti pagrįstai vadinama vienu garsiausių Šilutės rajono kultūros centru, nors tokios kultūrinės įstaigos net neturi.

Tokios mintys kilo visus metus stebint įspūdingų renginių, idėjų, pasiekimų kupiną visos Švėkšnos seniūnijos bendruomenės gyvenimą ir į tradicinį Padėkos vakarą susirinkusius švėkšniškius, kurie dėkojo vieni kitiems už visokeriopą paramą. Būtent palaikydami vienas kitą, padėdami mokykloms, draugijoms, seniūnijai, iniciatyviems kaimynams organizuoti kultūrinius, mokomuosius, labdaros renginius, šios seniūnijos žmonės sugeba visapusiškai praturtinti savo ir aplinkinių gyvenimą.

Portalo „Švėkšnos naujienos“ įkūrėjas Jonas GIRSKIS išsamiai nušvietė Padėkos vakarą, surengtą Rūtos ir Edvardo Mikelių kaimo turizmo sodyboje „Alsė“.

Švėkšnos „Metų žmogus“ – slaugytoja L.Merliūnienė

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis keletą metų iš eilės surengia Padėkos vakarą Švėkšnos bendruomenei. Ir šiemet pagerbti aktyviausi, iniciatyviausi, darbingiausi, geranoriškiausi, labiausiai pasiaukoję Švėkšnos kraštui žmonės.padeka sveksna gimnazija paulauskas

Šventinis vakaras prasidėjo naujove – Švėkšnos „Metų žmogaus“ pagerbimu. Tokius rinkimus pirmą kartą seniūnijos istorijoje surengė portalo „Švėkšnos naujienos“ savininkas Jonas Girskis. Besibaigiant 2013-iesiems švėkšniškiai teikė labiausiai nusipelniusių kraštiečių kandidatūras. Iš pasiūlytų asmenų buvo atrinkta 12, už kuriuos visi galėjo balsuoti portale „Švėkšnos naujienos“.

Rinkimai sulaukė didžiulio švėkšniškių susidomėjimo, per gruodžio mėnesį iki šv. Kalėdų sulaukta per 1 000 balsavusiųjų. Daugiausia balsų atiduota už Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro bendruomenės slaugytoja dirbančią Leonorą Merliūnienę, kuri švėkšniškių sveikata rūpinasi jau 35 metus.

Visų švėkšniškių meiliai vadinamai Levute L.Merliūnienei įteikti prizai – diplomas, vardiniai marškinėliai, stiklo skulptūrėlė su Švėkšnos herbu. Verslininkai Martinkai pakvietė į šventinę vakarienę Švėkšnos kavinėje – bare „Viesulas“.

„Jeigu jau esi metų švėkšniškis, tai privalai vaikščioti ne tik ant Švėkšnos žemės, bet ir pamatyti miestelį iš dangaus“, – įteikdamas Levutei kvietimą paskraidyti parasparniu virš Švėkšnos, sakė J.Girskis.

Levutei pakilti į plačias padanges turėtų padėti švėkšniškis Egidijus Rauktys, kuris pamalonina ekstremalių iššūkių nebijančius entuziastus jau kelerius metus.

Šviesos akcijos organizatorius kurs „holivudinį filmą“

Kitiems, labiausiai bendruomenę garsinantiems ir kraštą gražinantiems asmenims seniūnas A.Šeputis įteikė specialius medalius su Švėkšnos herbu.

Pirmąjį medalį už parodytą iniciatyvumą atsiėmė moliūgų – žibintų akcijos „Mes už šviesą“ organizatorius, mokytojas Vaidotas padeka sveksna paulauskaiDidžiūnas. „Bandysime kurti holivudinį filmą „Visi keliai veda į Švėkšną“ – apie Lietuvos užgrobimą. Pavojaus akivaizdoje visa tauta patrauks į Švėkšną – repeticiją juk jau padarėme“, – šmaikštavo apdovanojimą atsiėmęs pedagogas, priminęs kad visų Šventųjų vakarą įvykusi akcija Švėkšnos parke sulaukė neregėto žmonių antplūdžio. Tą vakarą norintiems įvažiuoti į miestelį teko nemažai laiko sugaišti stovint kelių kilometrų automobilių eilėse.

Šviesos akcijos organizatorius taip pat padėkojo visiems prisidėjusiems prie akcijos. Padėjėjų buvo tiek daug, kad mokytojas nesiryžo jų išvardinti, bijodamas, kad tik ko nepraleistų.

Medaliai – aktyviems renginių organizatoriams

Antrąjį medalį A.Šeputis pakvietė atsiimti Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkę Ingritą Riterienę.

„Nepameluočiau, jeigu pasakyčiau, jog tai yra aktyviausia mūsų bendruomenė. Manau, jų vadovės dėka mes vis girdime apie gražius jų darbus: didžiausią verbą, grybavimo čempionatą, gėlių kilimą“, – džiaugėsi seniūnas.

Trečiasis medalis įteiktas pirmą kartą vestuvinių muzikantų festivalį Švėkšnoje organizavusiam Vytautui Raibiui. Vytautas taip pat organizuoja Naujųjų metų sutikimą – koncertą Švėkšnos centrinėje aikštėje, šiemet šis renginys buvo jau dešimtasis.

Atsidėkodamas muzikantas Vytautas rėžė ilgą šmaikščią kalbą, taip, kaip ir priklauso vestuvininkui aštrialiežuviui.

„Norėjau daryti vestuvinių muzikantų suvažiavimą, bet gavosi festivalis. Būtina populiarinti tokį muzikos žanrą, juk tai – mūsų liaudies tautinis paveldas. Pakelkite rankas, kas buvot Virgilijaus Noreikos koncerte… Tokių mažai. O dabar – kas girdėjote Raibį… Matau mišką rankų. Kodėl muzikavome parke? Todėl kad savo padeka sveksna didziunaskieme kolegoms muzikantams vietos pritrūkau“, – linksmai dėstė mintis Vytautas.

Dar 5 medaliai – nuolatiniams rėmėjams

Ketvirtasis medalis įteiktas nuolatiniams seniūnijos bei kitų renginių rėmėjams verslininkams Reginai ir Rimui Paulauskams.

Penktasis medalis atiteko verslininkui, fotografui Vytautui Marcinkevičiui, kuris irgi visada remia švėkšniškių renginius, projektus.

Šeštasis – Ramutei ir Petrui Šertvyčiams už nuolatinę paramą seniūnijai.

Septintasis medalis įteiktas Sauliui Endriuliui. Saulius aukojo savo medžiagas ir įrengė tvorą prie Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčios.

Aštuntasis medalis papuoš vakaro šeimininkų Mikelių namus. Mikeliai suteikė galimybę jau antrus metus iš eilės rengti padėkos vakarą jų sodyboje.

Padėkota ir Šilutės Soroptimos moterų klubui. Šis klubas šiemet minėjo savo veiklos 15 metų jubiliejų, šventę surengė Švėkšnoje ir paliko dovanų ir Švėkšnai.

Dėkojo mokyklų direktorės

Padėkų estafetę iš seniūno perėmė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Direktorė prisipažino, kad vadovauti 500 žmonių kolektyvui nėra lengva, bet tam turi pagalbininkes: pavaduotojas Rimą Poškienę ir Onutę Jurjonienę. Tad pagalbon įteikti padėkas direktorė pasikvietė ir jas.

O padėkoti tikrai buvo kam. Pedagogės išvardijo gausų būrį žmonių, kurie niekada neatsisako ištiesti pagalbos rankos gimnazijai. Tai – JAV gyvenantis kraštietis V.Šaulys, nuolat remiantis mokinių mokslinę veiklą, verslininkai Ambrozos, padeka sveksna raibysPaulauskai, Paldauskai, Toliušiai, Tamašauskai, V.Marcinkevičius, V.Nausėdienė, R.Račkuvienė, L.Merliūnienė.

Vėliau padėkoti turėjo kam ir Švėkšnos specialiosios mokyklos direktorė Laima Navickienė. „Nesame didelė įstaiga kaip gimnazija, todėl pasigirti stipriais ryšiais su vietos bendruomene negalime. Tačiau jau metai, kai palaikome glaudžius ryšius su Švėkšnos neįgaliųjų draugija. Mūsų mokiniai dažnai dalyvauja šios nuostabios draugijos renginiuose, todėl noriu ištarti jiems ačiū“, – kalbėjo direktorė, apdovanodama I.Riterienę.

Neįgaliesiems padeda būrys bičiulių

Švėkšnos neįgaliųjų vardu rėmėjams dėkojusi jų pirmininkė I.Riterienė jiems įteikė puodukus, kurie papuošti draugijos narių pernai „išausto“ gėlių kilimo nuotrauka. „Jeigu žmogus neturėtų draugų, būtų miręs“, – dėkodama bičiuliams sakė Švėkšnos neįgaliųjų pirmininkė.

Tarp draugijos pagalbininkų paminėti seniūnas A.Šeputis, prelatas P.Stukas, klebonas S.Katkus, J.Girskis, V.Astrauskienė, Toliušiai, Štulcai, Bumblauskai, Paulauskai, Paldauskai, Martinkai.

Padėkos vakare dalyvavo ir Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Virgilijus Pozingis, kuris sakė tebesijaučiantis šios bendruomenės nariu. Jis džiaugėsi stiprėjančia bendruomene, linkėjo naujų darbų ir idėjų.

Vakaro metu jautrias autorines dainas švėkšniškiams skyrė šilutiškis Adas Nausėda.