Švėkšniškiai pasveikino bendruomenės turtą – šeimas

seimu svente_sveksnoje_SalnaVisoje Lietuvoje gegužė – šeimos mėnuo. Šią svarbią šventę Švėkšnoje kasmet pamini ir suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“, kuriam talkina Tradicinių amatų centras.

Į Šeimų šventę susirinko šeimos su mažais ir dideliais, vyresniais ir jaunesniais giminaičiais, draugais bei kaimynais. Tradicinių amatų centro kiemelis buvo pilnas vaikų juoko, smagaus šurmulio ir geros nuotaikos.

Šventę tradiciškai pradėjo Švėkšnos miestelio seniūnas A.Šeputis, kuris simboliškai buvo pavadintas Švėkšnos šeimų tėvų tėvu. Jis priminė, kad svarbiausia vertybė šeimoje – tai artumas ir buvimas drauge.

Laikas kartu daug smagesnis, kai jis pilnas nuotaikingų dainų, kurias atliko mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“, ir gražių šokių, į kurių sūkurį įtraukė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvas „Saulė“ ir suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“.

Sugrįžti į apmąstymus, kokia vis dėlto yra svarbi šeima, muzikos garsais padėjo Greta Vasiliauskaitė iš Šilutės meno mokyklos Švėkšnos klasės (mokytoja Žibutė Sukackienė).

Na, o Tradicinių amatų centras Švėkšnoje tikisi, kad nuo šių metų savo iniciatyva įves naują tradiciją – pasveikinti šeimas, kurios per praėjusius metus susilaukė vaikelio, ir taip sustiprino ne tik savo šeimą, bet ir miestelio bendruomenę. Šiais metais buvo pakviesta net 13 šeimų, kurios namo iškeliavo su dovanėlėmis bei sveikinimais.