Švėkšniškiai prieš patyčias kovojo ir draugystės gėle, gerumo paštu

Praėjusią savaitę Švėkšnos specialiojoje mokykloje surengta akcija “Savaitė be patyčių”. / Organizatorių nuotr.Praėjusią savaitę Švėkšnos specialiojoje mokykloje surengta akcija “Savaitė be patyčių”. Buvo siekiama, kad mokiniai mokytųsi benrdauti, gerbti draugus, turėtų daugiau žinių apie patyčias, apie internetines patyčias bei kaip galima jų išvengti, kaip padėti draugui, patiriančiam patyčias.

Mokiniai ruošė stendą „Gyvenkime draugiškai” su žinomų žmonių mintimis apie patyčias, draugystę. Pradinių klasių mokiniai kūrė „Draugystės gėlę”. Grupių auklėtojai vedė teminę klasės valandėlę „Bendraukime be patyčių”, dailės pamokų metu mokiniai kūrė knygų skirtukus „Patyčios gali liautis”. Taip pat kiekviena klasė kūrė šūkius prieš patyčias. Informatikos pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su elektroninėmis patyčiomis bei kaip galima jų išvengti.

Visą akcijos savaitę mokiniai ir mokyklos bendruomenė turėjo galimybę rašyti atsiprašymo ir padėkos laiškus ir siųstis juos per „Gerumo paštą”. Pradinių klasių mokiniams buvo sekama terapinė pasaka apie patyčias.

Akcijos metu mokiniai svečiavosi Rusnės specialioje mokykloje, kur dalyvavo viktorinoje „Kas? Kur? Kada?” ir gavo daug teigiamų emocijų.

Mokykla taip pat sulaukė svečių. Mokiniams ir mokyklos pedagogams pranešimus ir paskaitas buvo paruošusios Šilutės pedagoginės – psichologinės tarnybos specialistės.

Akcijos metu mokinius labiausiai sudomino draugiškos mokinių ir mokytojų krepšinio varžybos.

Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad akcija sulaukė didelio mokinių ir pedagogų dėmesio, kad mokiniai aktyviai pasisakė prieš patyčias mokykloje, skatino vieni kitus gerbti ir bendrauti draugiškai. Taip pat akcijos organizatoriai dėkoja visiems, prisijungusiems prie akcijos.

Mokiniai ruošė stendą "Gyvenkime draugiškai" su žinomų žmonių mintimis apie patyčias, draugystę. / Organizatorių nuotr.