Švėkšniškiai sukūrė verbą – milžinę (video)

verba 2Originaliais kūriniais ir nepaprastais rekordais pagarsėję švėkšniškiai šiemet sumanė dar vieną staigmeną. Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narės, vadovaujamos nepailstančios savo pirmininkės ir idėjų generatorės Ingritos Riterienės, sukūrė 7 metrų ilgio verbą.

„Šiandien, per Kazimierines, jau nupynėme 4 metrus. Šešias valandas plušame, o darbas tik įpusėjo. Prireiks dar vienos dienos sumanymui užbaigti. Sunkiausias darbas buvo – verbos pradžia”, – pirmadienį šelmiškai šypsodamasi kalbėjo I.Riterienė.

Daugiametrinę verbą draugijos narės dovanojo Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčiai.verba

Prie Ingritos sumanyto kūrinio plušėjo dvylika draugijos narių – talkininkių. Pagelbėjo ir Ingritos sutuoktinis Arvydas – be vyriškų rankų ir patarimų tokiame darbe tikrai neįmanoma išsiversti.

Verba rišta iš įvairių sudžiovintų augalų: gėlių, lapų, šieno ir kadugio šakelių, kurių dar vasarą priruošė I.Riterienė. Moterys paskaičiavo, kad verbą sudaro 40 pakopėlių, kiekvienoje yra po 5-6 puokšteles. Darbštuolėms teko iš peties padirbėti – reikėjo sukurti apie 240 puokštelių.

SAM 2659Po dienos tapo aišku. Sumanymas pavyko. Daugiametrinė verba nupinta, rūpestingai išmatuota. Nei daug, nei mažai – viso labo 7 metrai ir 20 centimetrų.

Gigantiška verba į bažnyčią nugabenta dalimis, o vėliau ten bus sujungta ir pastatyta, kad Verbų sekmadienį apsilankiusieji bažnyčioje apžiūrėtų ir ja pasidžiaugtų.

Nedovanotina būtų praleisti tokią progą, neužsukti į šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią Švėkšnoje ir savo akimis nepamatyti rekordiškai didelės ir unikalios verbos!

Kas žino, gal ir šį kartą švėkšniškiai į Lietuvos rekordų knygą įrašys dar vieną rekordą. Prisimenate – visą Lietuvą aikčioti privertė lapkritį švėkšniškių surengta akcija „Už šviesą”, kai Švėkšnos parką jie nušvietė beveik 700 išskaptuotų moliūgų žibintais.

Palauksime verbos – milžinės įvertinimo.

Video reportažas apie šią verbą – milžinę: