Švėkšniškiai žiemą lauk vys su neregėto ilgio šaliku

mezga salika_berniukasŠvėkšnos „Diemedžio“ ugdymo centro idėja – numegzti ilgą „Draugystės“ šaliką – virto tikru virusu, kuriuo užsikrėtė visos miestelio įstaigos, bendruomenės ir pavieniai gyventojai.

Šio šaliko atsiradimo autorė, „Diemedžio“ ugdymo centre auklėtoja dirbanti Loreta Stirbienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog šiuo metu jau sunku atspėti, kokio ilgio iš tikrųjų bus šis šalikas.

Visą mezginį išvynioti ir jo ilgį pamatuoti ketinama per Užgavėnes, kai miestelio aikštėje varyti lauk žiemos susirinks linksmai nusiteikusi bendruomenė bei visi tie, kas prisidėjo prie ilgojo „Draugystės“ šaliko mezgimo mintimis, darbais ar kitokia pagalba.

Tikrai nekyla abejonių, kad tą dieną, kai šalikas bus ištiestas ant akmeninio grindinio, jo ilgis sieks daugiau nei 100 m.

„Jokio rekordo mes nesiekiame. Pagrindinė mintis – suburti žmones. Tegul jie į šį šaliką sudeda visas savo viltis, svajones. Pats mezginys – margas kaip pasaulis, toks margas, kaip kiekvienas žmogus, išsiskiriantis savo asmenybe, svajonėmis, siekiais“, – sakė L.Stirbienė.

Dar gruodžio pradžioje, ilgais žiemos vakarais, „Diemedžio“ ugdymo centro bendruomenės nariai kolektyviai pradėjo megzti įvairiaspalvį „Draugystės“ šaliką. Mezgė auklėtojos, mezgė medicinos seselės, bandė megzti ir vaikai. Bet dažniausiai jie padėdavo vydami kamuoliukus, rūšiuodami žmonių perduotus įvairiaspalvių siūlų likučius.

„Nėra nereikalingų ar atlikusių siūlų, kai ketinama numegzti tokį šaliką. Visi siūlai keliauja į jį“, – sako pašnekovė. Taip sumegzdami į 30 akių pločio mezginį siūlus, švėkšniškiai pamažu kuria originalų šaliką.mezga salika_diemedzio_centras

Svarbu pabrėžti, kad šalikas gyvenime turi įvairių prasmių. Įprastas šalikas, kurį mes šaltuoju metų laiku juosiamės ant kaklo, saugo bei šildo, puošia. Jis taip pat gali ką nors surišti, sujungti, sutvirtinti.   „Mūsų šaliko idėja – skleisti draugiškumą ir bendrystę visoje Švėkšnos bendruomenėje“, – sako L.Stirbienė, neslėpdama džiugesio, jog keliaudamas iš rankų į rankas mezgamas šalikas ir vejamas į kamuolį, sulaukė tiek norinčiųjų jį pratęsti, kad kai kurie mezgėjai net pradėjo darbuotis atskirai – megzti atskiras šaliko dalis. Vėliau, artėjant Užgavėnėms, tos mezginio dalys bus sujungtos į vieną.

„Kuo šalikas bus ilgesnis, tuo draugystė tarp švėkšniškių tvirtesnė“, – sako idėjos autorė, tuo pačiu pervadindama šį mezginį jau bendrystės juosta.

Visi smalsuoliai savo akimis pamatyti, pačiupinėti, pasidžiaugti švėkšniškių kelių dešimčių metrų ilgio šaliku galės per Užgavėnes, vasario 28-ąją.

„Iš anksto dėkojame visiems mezgėjams: Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariams, „Saulės“ gimnazijos, vaikų darželio bendruomenėms, pavieniams asmenims. Būkime kupini šiltų jausmų“, – sako L.Stirbienė, džiaugdamasi, kad jos idėja sulaukė tokio gražaus atgarsio.