Švėkšniškiams rūpi ligoninės likimas, vandens kokybė ir šiukšlių išvežimas

 

sveksnoje valdzia_2„Niekas nieko nežada uždaryti“- tokiais žodžiais susitikime su švėkšniškiais dėl psichiatrijos departamento išlikimo teko aiškintis savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui. Švėkšniškiai klausimų turėjo „Šilutės vandenų“ direktoriui Alfredui Markvaldui, nes jų netenkina vandens kokybė, diskusija įsiplieskė ir dėl stambiųjų atliekų išvežimo.

Teko daug investicijų

Susitikime su Savivaldybės vadovybe dalyvavo Švėkšnos seniūnijos švietimo, kultūros, kitų įstaigų darbuotojai.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis papasakojo apie per metus nuveiktus ir dar planuojamus darbus. O kad švėkšniškiai savo darbais ir pasiekiamais, rekordais ir bendruomenės iniciatyvomis garsėja ne tik rajone, bet ir visoje šalyje, nesiginčija jau niekas.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis kalbėjo, kad investicijų 2019 metais Švėkšnos seniūnija sulaukė daug. Įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai su gatvės apšvietimu, aikštėje atnaujinti šaligatviai, sutvarkyta parko teritorija, likviduota sinagogos avarinė būklė. Vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir asfaltavimui seniūnijoje išleista apie 100 tūkst. Eur. Inkakliuose įrengta poilsio zona, vaikų žaidimo aikštelė, pastatyti sporto treniruokliai, sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad ant „Saulės“ gimnazijos stogo įrengta saulės jėgainė, kurios galingumas 50 kW.

Meras V. Laurinaitis informavo, kad šalia Švėkšnos darželio bus įrengta ir nauja vaikų žaidimo aikštelė.

Šilutės policijos komisariato pareigūnė J. Kaktienė sakė, jog šioje seniūnijoje žymiai sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų, tačiau nerimą kelia vagysčių skaičiai. Iš viso iš Švėkšnos seniūnijos per metus gauta 518 pranešimų.

Ir vėl diskusija dėl ligoninės

Ar tikrai planuojama uždaryti Švėkšnoje veikiantį Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentą? Šis klausimas seniūnijos gyventojus kamuoja nuo tada, kai viešojoje erdvėje pasklido Jūrininkų ligoninės ir rajono savivaldybės vadovų diskusija šia tema. Žibalo į ugnį, liaudiškai tariant, šliukštelėjo dar ir žinia, jog Savivaldybės vadovai jau lankėsi Skuode, norėdami pamatyti, kaip tuščias patalpas įveiklino tenykščiai – jose įrengė globos namus, ir pasinaudoti ta gerąja patirtimi.

Pasak V. Laurinaičio, situacija su Psichiatrijos departamentu dar nėra aiški. Jis sakė, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninė nebenori turėti Švėkšnoje psichiatrijos gydymo įstaigos. Neva ši gydymo įstaiga dirbanti nuostolingai. Štai 2018 metais ligoninė patyrė net 165 tūkst. eurų nuostolių. Siūloma visiems pasvarstyti, ką su ja daryti. Mero siūlymas – jungti prie Klaipėdos respublikinės ligoninės, kadangi jie turi panašią įstaigą Bangų gatvėje, Klaipėdoje, tad nebūtų sudėtinga ir kelti dalį pacientų į Švėkšną. Reikia galvoti ir apie papildomų paslaugų teikimą.

O kol Savivaldybės ir Jūrininkų ligoninės vadovai aiškinasi tolesnį Švėkšnos departamento likimą, susitikime su švėkšniškiais vietinius merui teko raminti žodžiais „Niekas nieko nežada uždaryti“…

Be kita ko, V. Laurinaitis pažymėjo, kad jeigu ateityje nebus imamasi konkrečių veiksmų, siekiant Švėkšnoje išsaugoti psichiatrinės pakraipos gydymo įstaigą, ją tikrai gali tekti uždaryti.

Pasigedo rūšiavimo konteinerių

Į švėkšniškių klausimus dėl vandens kokybės atsakinėjo UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas. Švėkšnos gyventojams abejones kelia tiekiamo vandens kokybė, prastas jo skonis.

A. Markvaldas patikino švėkšniškius tuo, ką nuolat kartoja visuose susitikimuose su gyventojais: kad vanduo visame Šilutės rajone yra vienas geriausių šalyje.

„Sakykite, pas ką blogas vanduo? Atvažiuosime, ištirsime, jei reikės, išplausime vamzdynus“, – kalbėjo bendrovės direktorius.

Diskusija kilo ir dėl atliekų bei padangų tvarkymo. Pasak švėkšniškių, centrinėje miestelio aikštėje buvo įrengti antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai. Bet dabar jų ten nebėra.

Švėkšniškiai teiravosi ir dėl stambiųjų atliekų išvežimo. Pasirodo, seniūnijos gyventojai turi galimybę atvežti seną buitinę techniką į seniūnijos kiemą. Pasak seniūno A. Šepučio, kieme stovi mėlynas konteineris, šaldytuvai, televizoriai priimami nemokamai. Tokia paslauga teikiama ne kiekvienoje seniūnijoje.

Susirinkusieji diskutavo ir dėl kitų aktualių problemų: kelių asfaltavimo, ar bus pastatytas vandens nugeležinimo įrenginys, Inkaklių daugiafunkcio centro likimo.