Švėkšniškiams savo knygą pristatė jų kraštietė I.Arlauskienė

arlauskienes knyga_sveksnoje_dalyviaiŠvėkšniškių ir Švėkšnos bibliotekos lentynas papildė naujas leidinys – iš Švėkšnos kilusios šilutiškės pedagogės Irenos Arlauskienės ketvirtoji knyga „O kas toliau?“, kurios sutiktuves organizavo Šilutės F.Bajoraičio VB Švėkšnos filialo bibliotekininkė Danutė Litvinienė.

Tądien buvo atidaryta ir klaipėdiečio menotyrininko Petro Šmito paroda „Tikrovės atspindžiai“. Į atidarymą autorius neatvyko, parodą atidaryti jis paprašė klaipėdietės bičiulės Helenos – Švanytės Černiauskienės, kuri emocionaliai tai padarė.

17-ąjį kartą organizuojamos Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šių metų šūkis – „Tu esi biblioteka“. Jis simboliškai primena kiekvienam iš mūsų talentus, sukauptas žinias, pomėgius. Tai šventė naujų susitikimų, naujų atradimų, tai proga atsigręžti į naują ar dar būsimą skaitytoją. Ir verčiant puslapį po puslapio, skaitant knygą po knygos atrasti stebuklingą knygų pasaulį.

Renginys Švėkšnos bibliotekoje, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei prasidėjo švėkšniškio, menų fakulteto studento Mindaugo Kuzo akordeonu atliekamu kūriniu. Užburiantis akordeono garsas – jausmų džiazas, virtuoziškai valdomas atlikėjo, užhipnotizavo susitikimo dalyvius ir lyg burtų lazdele pamojus, nuskraidino į meilės ir nuoširdumo šalį…

Nors bibliotekininkė Danutė ir pristatė viešnią I.Arlauskienę, bet naujosios knygos autorė yra puikiai pažįstama švėkšniškiams, ne kartą dalyvavusi susitikimuose Švėkšnoje. Irenos Pupšytės – Arlauskienės vaikystė ir jaunystė prabėgo braidant Ašvos pakrantėmis, vaikštinėjant Švėkšnos parke, besimokant Švėkšnos gimnazijoje, tad pusė širdies taip ir likusi čia – gimtinėje. Todėl žiūrint į ją negali nejausti, kad Irena jaučia malonumą bent trumpam čia sugrįžti.
Arlauskiene sveksnos_bibliotekoje
Autorės knyga alsuoja tikros, nesavanaudiškos meilės kuždesiu, artimųjų ilgesiu, gamtos spalvų grožiu, jūros galybės stichija. Tai toks tylus išsipasakojimas ir išsikalbėjimas, išreiškiantis viltį, kad knyga negalinti nerasti atgarsio skaitytojų širdyse.   Ištraukas iš knygos skaitė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistai, mokytoja lituanistė Ramutė Zagurskienė, pati autorė. Knygą anonsavo bei įvertino bičiulė Ona Pintverienė, kolegė Vanda Šimkuvienė, klasės draugė Elvyra Rimkienė, buvęs klasės auklėtojas Petras Čeliauskas perskaitė patikusias ištraukas.

Netikėtai, trumpai, bet intriguojančiai susitikome  renginyje ir su Klaipėdos krašto istorijos tyrinėtoja, doc. dr. Arūne Liucija Arbušauskaite, trijų monografijų ir keliasdešimties mokslinių straipsnių lietuvių, vokiečių, anglų ir rusų kalbomis autore ir bendraautore, mokslinių konferencijų ir seminarų Lietuvoje ir užsienyje dalyve. 

Mokslininkė, tądien atvykusi į Švėkšną, apsilankė bibliotekoje, atvežė dovanų pačios parašytų knygų.

Pasidžiaugė bibliotekos renginyje dalyvaujančiais ir besidominčiais knygomis jaunaisiais ir brandos amžiaus sulaukusiais švėkšniškiais, patikino, kad ją sudomino I.Arlauskienės knyga, kurią būtinai norinti įsigyti ir perskaityti.

Bibliotekininkė D.Litvinienė padėkojo viešnioms už puikiai praleistą laiką su bibliotekos bičiuliais, už padovanotas knygas ir pakvietė visus dar neišsiskirstyti, pabendrauti ir kartu išgerti puodelį arbatos.

Kiekviena diena yra laukta ir išsvajota. Nesulaikomo laiko tėkmėje, keičiantis metų laikams, įvykiams ir žmonėms, norime ar ne – pajuntame, kad į mūsų gyvenimus kartkartėmis ateina kažkas lyg ir neapčiuopiamo, bet naujo ir džiugaus.