Švėkšniškių viešnagė Seime: fotosesijos ir netikėti susitikimai

Švėkšnos sambūriečiai – prisiekę keliautojai, ne vieną įspūdingą kelionę po Lietuvą suorganizavę. Šių metų pirmosios kelionės tikslas – LR Seimas.

Atliekant pilietinę pareigą – balsavimo metu išreiškiant savo valią, tenka pasidomėti politika, įstatymų leidyba, Seimo veikla. Tad natūraliai kyla noras iš arčiau pamatyti politikų „virtuvę“, vietą, kurioje gimsta įstatymai.

Trejetą metų švėkšniškiai bendrauja su Klaipėdos Marių apygardos LR Seimo nare Ligita Girskiene, dažnai apsilankančia Švėkšnoje. Ligita dažna renginių Švėkšnoje viešnia ir kai kurių švėkšniškių idėjų finansinė rėmėja. Šįkart ji dovanojo kelionę į sostinę ir susitikimą Seimo rūmuose, išvyką organizavo „Švėkšniškių sambūrio“ pirmininkė Ingrita Riterienė.

Seime švėkšniškiams teko pabuvoti ne kartą, bet kiekvieno apsilankymo metu sužinoma kažkas naujo. Ir ši kelionė buvo dosni susitikimais ir gyvu pabendravimu su Seimo nariais, dažnai matytais per TV. Švėkšniškiai stebėjo Seimo posėdį, klausėsi Seimo narių pasisakymų, klaidžiojo Seimo rūmų koridoriais, apžiūrėjo sales, vitražus, parodas, gyvai stebėjo TV filmavimus ir žurnalistus, imančius interviu.

Su švėkšniškiais susitiko ir bendravo ne tik L. Girskienė, bet ir Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Zigmantas Balčytis. Visi išklausė L. Girskienės ir jos patarėjo Armino Mockevičiaus pasakojimus, fotografavosi, dalinosi įspūdžiais, uždavė klausimus. Įteikę savo atvežtas dovanas, dovanų gavo ir patys, o pasidarę bendrą nuotrauką senojoje posėdžių salėje, po bendrų pietų susiruošė namo. Grįždami dar aplankė šimtametį Lukiškių kalėjimą, dabar paverstą meno erdve, ir VU Botanikos sodą, kur pasidžiaugė žydinčiais rododendrais.

Visi dėkoja Seimo narei L. Girskienei už galimybę pabuvoti Seime, ir I. Riterienei už naujus įspūdžius.