Švėkšnoje – dar vienas Velykų stebuklas

Po ilgos pertraukos „Švėkšniškių sambūrio“ nariai visus ir vėl džiugina nauju įspūdingu reginiu: Švėkšnos miestelio centre, priešais šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, pastatytas simbolinis „Gyvybės medis kiaušinyje“. Ant ąžuoliuko, po sumontuota arka „nutūpė“ paukšteliai, o pati arka išpuošta velykiniais margučiais.

Pasaulį ir Lietuvą užvaldžiusi pandemija su didžiuliais ribojimais, koregavo ne tik mūsų visų gyvenimus, bet ir veiklas. Trejus metus švėkšniškiai savus ir svečius lepinę kerinčiu Velykų medžio stebuklu, šiai tradicijai nutrūkus, po ilgesnės pertraukos, vėl visais keliais šiemet kviečia atvykti į Švėkšną pasidžiaugti „Švėkšniškių sambūrio“ sukurtu „Gyvybės medžiu kiaušinyje“.

Apie gimusią idėją jos sumanytoja, švėkšniškė Ingrita Riterienė, „Švėkšniškių sambūrio“ vadovė pasakoja, kad vizija sukurti „Gyvybės medį“ kilo per Naujuosius metus. Iš karto po Naujųjų sambūrietės Emilija Bilčienė, Salomėja Žemgulienė, Elena Vilimaitė, Marija Kalėdienė, Loreta Toleikytė, Danutė Urmulevičienė, Leonora Andrijauskienė, Danutė Bilčienė, Aldona Rauktienė, Vanda Šimkuvienė, Irena Andriuškienė, Nijolė Šerniuvienė, Irena Gelžinienė, Rūta Jušienė, Regina Toleikienė, Kleopa Baliutavičienė, Jurgita Goberytė, Vida Nognienė ir pati Ingrita ėmėsi darbo.

Per kelis mėnesius moterys iš spalvotų siūlų sukūrė net 9500 paukštelių, iš kurių 3 000 pagamino pati Ingrita!

Likus kelioms dienoms iki Velykų sambūriečiai ėmėsi darbo – sukabinti paukštelius ant medžio šakų, o kiaušinių girliandas ant arkos. Ant ąžuoliuko šakų „nutūpus“ kone 10-čiai tūkstančių spalvotų siūlų paukštelių, po 8 alinančio darbo valandų, rezultatas buvo nepakartojamas! Vėl naujas stebuklas sukurtas pačių rankomis! Tikėtina, kad šis stebuklas taps ir naujuoju Lietuvos rekordu.
Nepaprastu švėkšniškių sukurtu stebuklu bus galima pasigėrėti ir prie jo nusifotografuoti visą balandžio mėnesį.

Sambūriečiai už idėjos palaikymą ir pagalbą nepaprastai dėkingi seniūnijos kolektyvui bei verslininkui Antanui Martinkui. O jie patys pelnytai vėl didžiuojasi prasminga, Švėkšnos vardą garsinančia sambūriečių veikla ir jų siela – Ingrita Riteriene.