Švėkšnoje iškeltas 201 inkilas!

inkilai maziukaiKasdien stebime mus supančią aplinką, bundančios žemės kvapas, į namus grįžtantys paukščiai atneša visiems džiaugsmą.

Vykdyti projektus, skirtus Žemės dienai, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje jau tapo tradicija. Visą savaitę 1-4 klasių mokiniai kalbėjo apie bundančią gamtą, piešė gėlės, medžius, žuvis, paukščius, žmogų ir Žemę.

Kovo trečią savaitę vyko inkilų kėlimo šventė Švėkšnos parke. Pradinukai su tėveliais pagamino 31 inkilėlį. Prie pradinių klasių šventės prisijungęs technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas su vyresnių klasių mokiniais sukalė 150 inkilų. Į šventę pakviesti ir Švėkšnos specialiosios mokyklos mokiniai pagamino dar 20 gražių inkilėlių.

Tad iš viso Švėkšnos mokiniai pagamino 201 naują inkilėlį parko giesmininkams!

Šventėje muziejininkė Monika Žąsytienė papasakojo inkilų atsiradimo istoriją, paminėjo, kad pirmuosius inkilus Lietuvoje aprašė profesorius Tadas Ivanauskas, o pats juos su jaunimu organizuotai kėlė jau 1922 m. Nuo 1924 m. inkilų kėlimo akcijas imta vadinti Paukščių dienomis.inkilai didesni

Kasmet į šventę atvyksta Stemplių girininkas Arūnas Uselis su savo komanda. Girininkas mokiniams papasakojo, jog šalia žmonių namų, sodybų inkilai dažniausiai keliami varnėnams, naikinantiems sodų kenkėjus ir džiuginantiems šeimininkus savo giesmėmis. Jaunuosius  miško bičiulius ir jaunuosius skautus girininkas pradžiugino saldumynais ir lankstinukais.

Padedant girininkijos darbuotojams buvo iškelti inkilai, šie gamtos žinovai parodė mokiniams, kaip geriausia juos iškelti.

Už bendradarbiavimą dėkojame UAB „Jomanta“ ir „Šilutės būstas“, Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui, seniūnijos darbininkams. Švėkšnos bendruomenė myli gamtą, todėl padeda jai ir nori gyventi darnoje su ja.

Raginame visus prisijungti prie Žemės valandos – kovo 29 dieną nuo 20.30 val. vienai valandai išjungti visas šviesas.