Švėkšnoje ketvirtą kartą proza skaitoma rudenį

proza sveksnojeKlaipėdos rašytojų sumanyta prozos skaitymų šventė, šiemet vykusi lapkričio 2-6 dienomis, prasidėjo uostamiestyje ir čia baigsis. Bet per savaitę aplankė Klaipėdos bei Šilutės rajonus, neaplenkiant Švėkšnos.

Prozos rašytojų ir skaitytojų susibūrimas rudenį Klaipėdoje turi senas tradicijas. Savaitę uostamiestyje vykstanti šventė kasmet neaplenkia ir Švėkšnos.

Prozininkai, aplankę kraštiečio rašytojo Rimanto Černiausko kapą Švėkšnoje, suskubo į susitikimą Švėkšnos bibliotekoje, kurioje visi nekantriai laukė suplazdėsiančios literatūros šventės „Proza skaitoma rudenį“.

Švėkšnos bibliotekininkė Danutė Litvinienė perdavė Šilutės r. viešosios F.Bajoraičio bibliotekos direktorės Dalės Užpelkienės linkėjimus, nes pati direktorė buvo išvykusi į Kaliningradą pas kolegas bibliotekininkus.   LRS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Juozas Šikšnelis, prozininkas, dramaturgas, skulptorius, kalbėjo, kad prozą skaityti rudenį nėra nepaneigiamas postulatas. Gera proza skaitoma ištisus metus.

„Rodosi, tik nusileidau laiptais, vėl pakilau ir tęsiu bendravimą su jumis, o vis tik jau metai apsuko laiko ratą. Šiandien noriu pristatyti naujus ir jums matytus veidus, visiems kartu prisiminti du kraštiečius rašytojus – R.Černiauską ir A.Ramoną“, – sakė J.Šikšnelis.

Šiemet tradicinius rudens skaitymus pažymėjome Rimanto Černiausko ženklu, nes šventė bei trumpų prozos tekstų konkursas vadinasi „Ir vaikams, ir sliekams, ir vanagams“.

Trumpo rašinių konkurso „Ir vaikams, ir sliekams, ir vanagams“ dalyviai bei nugalėtojai, vakaro svečiai: Vidmantas Kiaušas Elmiškis, Jurgis Gimberis (Kaunas), Boris Bartfeld ir Oleg Gluškin, (Kaliningradas), Rita Kairienė (Clandestinus), Sergej Isajev, (Klaipėda) skaitė savo kūrybą, dalijosi prisiminimais apie Rimantą Černiauską. Red Kuudu iš Estijos neatvyko, bet savo rašinį perdavė ir prašė perskaityti.

Savo kūrybinius rašymus skaitė švėkšniškės Violeta Astrauskienė ir Uršulė Toleikytė.

Švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininkė O. Pintverienė pasidalijo prisiminimais apie buvusį auklėtinį R.Černiauską. Seniūnas A.Šeputis padėkojo skaitovams ir svečiams padovanodamas spaudinėlius su Švėkšnos simbolika.

Švėkšnos bibliotekos bibliotekininkė Danutė Litvinienė nuoširdžiai dėkinga renginio rėmėjoms, Švėkšnos verslininkėms Reginai Paulauskienei ir Jolantai Paldauskienei.