Švėkšnoje Kovo 11-oji – su protų mūšiu

sveksna kovo_11_protmusisŠvėkšniškiai nuotaikingai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicinis padalinys ir Šilutės turizmo informacijos centro filialas – Švėkšnos Tradicinių amatų centras visus sukvietė į kavinę „Viesulas“, kur vyko „Protmūšis“.

Minint 27-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, susirinkusieji kartu su Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ vieningai sugiedojo Lietuvos himną. Dalyviai buvo šventiškai pasipuošę, dauguma komandų buvo pasidabinę trispalvės spalvomis, kita lietuviška simbolika.

Žinias demonstravo net 8 komandos po 5 žaidėjus. Organizatoriai džiaugiasi jaunimo aktyvumu: dalyvavo net dvi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos komandos, Veiviržėnų J.Šaulio gimnazistai, komandą subūrė ir jau baigę gimnaziją, bet vis dar aktyviai besidomintys Švėkšna jaunuoliai.

Komandoms teko atsakyti į 30 klausimų, o pertraukų metu žinias pasitikrinti galėjo ir žiūrovai bei palaikymo komandos. Skambėjo Švėkšnos gimnazisčių atliekami kūriniai.

I vietą užėmė „Saulės“ gimnazijos mokytojų komanda „Saulė“, II vieta atiteko šokių kolektyvo „Šalna“ komandai, III vietą iškovojo „Diemedžio“ ugdymo centras. Tiesa, „Saulė“ ir „Šalna“ surinko po vienodai balų, tad nugalėtojus lėmė papildomas klausimas, į kurį net neišgirdęs klausimo atsakė „Saulės“ komandos narys V.Didžiūnas.

Vakaro rėmėjai buvo gausus būrys vietos verslininkų: J. ir A.Paldauskai, S. ir J.Oželiai, V. ir A.Danielkai, R. ir R.Paulauskai, A. ir A.Martinkai, A. ir A.Bumblauskai, Ž. ir T.Klumbiai. Pagrindinius prizus įsteigė Viktorija Toliušytė – „Katu Katu kepyklėlė“ įkūrėja ir Ramutė bei Viktoras Kungiai.

Organizatoriai širdingai dėkoja visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems.