Švėkšnoje pašventinta aukščiausia verba, Velykų medžio nebus

1 18_origVerbų sekmadienį Švėkšnos bažnyčioje buvo pašventinta aukščiausia verba Lietuvoje. 16,5 metro verbą, kuri net riamiasi į bažnyčios lubas, pagamino darbštieji „Švėkšniškių sambūrio“ nariai.

„Nors ir karantinas, negalime sėdėti sudėję rankų“, – sako asociacijos lyderė Ingrita Riterienė. Verbą rekordininkę švėkšniškiai pradėjo rišti dar prieš karantiną, o vėliau ją pabaigė Ingrita.91873721 214013909825902_2805006500651597824_n
Sambūrio nariai visus metus ruošėsi ir tradiciniam Velykų akcentui – statyti margučiais nukabinėtą medį, kuris tapdavo ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos traukos centru. Tačiau šiemet dėl karantino Velykų medžių neišvysime.

„Bandėme šiemet pasiekti rekordą, buvo noras suburti žmones gražiam tikslui“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo I. Riterienė.

„Švėkšniškių sambūrio“ nariai medžiagas verbai rišti rinko visus metus, o rišti ją pradėjo dar prieš karantiną. Vėliau seniūnijos patalpose Ingrita darbavosi ir verbą užbaigė viena, nenorėjo, kad kas nors padėtų, bijojo rizikuoti visų sveikata.

Pradžioje verba rekordininkė siekė 18,5 m, bet tokios aukštos nepavyko pastatyti bažnyčioje, tad teko du metrus nuo jos atskirti. Net 16,5 m aukščio verba atrodo įspūdingai, siekia Švėkšnos bažnyčios lubas. Pastatyti ją padėjo parapijos žmonės.

Verbą rekordininkę švėkšniškiai buvo pagaminę ir 2013 metais, tada ji siekė 7,20 m. Rekordą bandys registruoti ir šiemet, Lietuvos rekordų agentūroje „Agentūra Factum“. Pasak Ingritos, dabar aukščiausia agentūroje užregistruota verba yra 12,36 m. aukščio, ją pernai pagamino kauniečiai.

Dėl karantino šiemet Švėkšnoje neišvysime ir Velykų medžio. Tai suprantama, nes būriuotis negalima, o švėkšniškių papuoštas medis paversdavo miestelį traukos objektu. I. Riterienė neslepia, kad visus metus ruošė margučius medžio puošybai, visgi šiemet geriau pasaugoti save ir kitus.

„Vienintelė paguoda, kad nebus sudaužytų kiaušinių, nes trečdalis jų visada suduždavo. Kitais metais galėsime patinginiauti“, – sakė moteris.

Visgi Ingrita netinginiauja. Ji jau pasiuvo 300 daugkartinių kaukių, kurias išdalino asociacijos nariams, jų artimiesiems, gatvėje sutiktiems vyresnio amžiaus žmonėms.
Danutės Gailiūnienės nuotraukos.