Švėkšnoje – stogastulpis „Šventoji šeima“

Rugsėjo 1-ąją Švėkšnos klebonijos sode atidengtas koplytstulpis „Šventoji šeima“. Ceremoniją organizavo „Saulės“ gimnazijos, seniūnijos bendruomenės ir parapijos klebonas, dalyvavo koplytstulpio kūrėjas skulptorius, mokytojas Vytautas Bliūdžius, pedagogai, moksleiviai, švėkšniškiai.

Stogastulpyje iškalti Jono Pauliaus II žodžiai: „Žmogus yra bažnyčios kelias“, jo statybą mecenavo kraštietė, Kaune gyvenanti Liucija Serapinaitė, muzikinį foną kūrė gimnazistė Austėja Daukšytė.

Renginį vedusi pedagogė, lituanistė Rasvita Kundrotaitė akcentavo, kad Rugsėjo 1-oji yra ta diena, kai svarbiausia šeima, jos atžalos, o liturginis kalendorius ją skelbia Pasaulinės maldos už rūpinimosi kūrinija diena. Tai puiki proga pasidžiaugti talentais apdovanotais žmonėmis. O kad šeima būtų stabili, ji kaip stalas turi turėti keturias kojas – tarnauti, kalbėtis, atleisti ir melstis kartu.

Sveikinimo žodžius tarė seniūnas Alfonsas Šeputis, gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Nors pats stogastulpio autorius iš kuklumo nepanoro kalbėti, bet už jį kalba visi jo darbai. Švėkšnoje stovi ne viena jo sukurta skulptūra, sunku būtų visus Vytauto darbus suskaičiuoti.

Klebonas Julius Meškauskas linkėjo dažniau užsukti į klebonijos sodą, o praeinant pro stogastulpį prisiminti Kūrėjo ir angelų globą bei patiems būnant gerumo angelais, kurti gyvenimus laimingose šeimose.