Švėkšnoje sulaikytas mažametis „unabomberis“

mazametis bombaVasario 22-ąją specialiasias tarnybas ant kojų sukėlė dešimtmetis švėkšniškis. Sekmadienį Klaipėdos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 285 str. 2 d. (Melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę, jei dėl to buvo iškviestos spec. tarnybos).

Sekmadienį apie 10.57 val. į bendrąjį pagalbos centrą iš mobilaus ryšio telefono paskambinęs asmuo, pranešė, kad Klaipėdos rajono Dirvupių kaime esančiame oro uoste padėtas sprogmuo. Apžiūrėjus oro uosto teritoriją „Aro“ pareigūnams, nieko nerasta. Iškvietimas buvo melagingas.

Nustatyta, kad melagingai apie sprogmenis oro uoste pranešė dešimtmetis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro globotinis. Pas jį rastas telefonas, iš kurio buvo skambinta į BPC. Nustatyta, kad nuo vasario 19 d. iki 22 d. iš šio numerio melagingai buvo skambinta į BPC 23 kartus. Berniukas išvežtas į Klaipėdos rajono policijos komisariatą apklausai.

Paaiškėjo, kad jis tik visai neseniai, po žiemos atostogų, įgijo telefoną – jį jam padovanojo globėjai.

Sveikatos problemų turintis vaikas suvokė, kad trukdo pareigūnų darbą, pripažino, kad šitaip tiesiog išdykavo. Jis linksminosi kartu su pora metų vyresniu bičiuliu.

Berniukas nesugebėjo išsaugoti paslapties ir pirmadienį jau buvo prasitaręs bendraamžiams apie savo nuotykius. Ugdymo centre besiaiškinant įvykio aplinkybes atvyko policija.