Švėkšnoje – tradicinė literatūros šventė

proza SveksnojeKasmetinė Švėkšnos literatūros šventė „Proza skaitoma rudenį“ šiemet dedikuota žymaus, bet anksti mus palikusio kraštiečio prozininko Antano Ramono (1947-1993) atminimui.

Ta proga į  Švėkšnos biblioteką iš Vilniaus atvyko grupė buvusių A.Ramono bendradarbių žurnale „Metai“, kuris kažkada vadinosi „Pergalė“, o pavadinimą jam pasiūlė A.Ramonas. Tai redaktorius, poetas Antanas Šimkus, rašytojai Mindaugas Milinis, Juozas Šikšnelis, Laura Sintija Černiauskaitė, Birutė Jonuškaitė.

Jau šeštus metus vykstantis renginys kasmet sulaukia vis didesnio populiarumo. Ir šiemet į jį susirinko arti 100 moksleivių ir vyresnių apylinkės gyventojų, tad bibliotekos patalpos tapo ankštos – susitikimą teko perkelti į Tradicinių amatų centro salę.

„Niekas nedrįsta abejoti, kad gera proza skaitoma ištisus metus: žiemą spaudžiant speigams, pavasarį siaučiant peršalimo ligoms, vasarą lepinantis paplūdimiuose ir, suprantama, rudenį, kai anksti pradeda temti. Taigi, tai ne teiginys, o šventės pavadinimas. Šventės, kai sukrunta prozos rašytojai ir skrebena plunksnas, baksnoja kompiuterių klaviatūras, kurdami trumpus tekstus konkursui „Balti praėjusios vasaros debesys“. Patyrę prozos meistrai varto savo kūrybinį kraitį, ieškodami, ką paskaityti susitikimuose su gerbėjais“, – kalbėjo svečias J.Šikšnelis.

Svečiai prisiminė kolegą A.Ramoną, bei pristatė žurnalą, prisiminimais apie rašytoją pasidalijo ir jo brolis Regimantas.