Švėkšnoje užbaigtas renginių ciklas „100 metų – tautiškumo, kančios ir vilties“

sveksna renginiu_ciklas1Birželio 14-ąją Švėkšnoje, ant Parakaunyčios kalno paminėta Gedulo ir vilties diena.

Gausus būrys vietinių susirinko ant kančių, skausmo bei vilties kalno, kurio simbolinės prasmės užlieja vos pažvelgus į jį. Ypatingos muzikos garsai, kuriuos dovanojo Šilutės kamerinis choras „Vox Libri“, teatralizuota miniatiūra, kurią suvaidino Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, ir tremtinių dukros Birutės Mar eilėraščiai nukėlė į tą laikmetį, kuomet labiausiai trūko tikėjimo ir vilties. Nuo 1941 m. birželio dienų, kai prasidėjo mūsų tautos genocidas, jau praslinko 77 metai. Tiek laiko pakanka, kad susidarytų erdvė užmarščiai ir nejautrai. Gedėti darosi vis sunkiau, o ir gedinčiųjų pulkas mąžta. Tai pabrėžė ir  Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis bei Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai Anatanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas.

Antrojoje renginio dalyje užbaigtas renginių ciklas „100 metų – tautiškumo, kančios ir vilties“, kurio metu atidengtas drožybos plenero metu sukurtas, skulptoriaus Petro Balsio paminklas – angelas kopėčiomis lydintis į dangų, kurį jis dovanojo Švėkšnos miestelio bendruomenei. Prie klebono Sauliaus Katkaus pašventinto paminklo skambėjo padėkos – visi dėkojo vieni kitiems ir džiaugėsi pavykusiu renginių ciklu. Plenero organizatorius Vytautas Bliūdžius nedrąsiai pažadėjo ir kitąmet suorganizuoti medžio drožėjų pasibuvimą bei Parakaunyčios kalne pamažu  kurti skulptūrų parkelį. Prasmingų minčių ir nostalgiškos nuotaikos kupini susirinkusieji nenoriai skirstėsi namo.

Švėkšnos bendruomenė dar kartą įrodė, kokia stipri jėga yra. Susivienijus buvo nuveikta daug gražių darbų: suorganizuota Amatų diena su gausybe amatininkų, suplanuotas šeimų krepšinio turnyras, sukurtas mažas spektakliukas Gedulo ir vilties dienai paminėti, o viso ciklo kulminacija – nuostabaus grožio kūrinys, kurį Švėkšnos bendruomenei dovanojo P.Balsys.