Švėkšnos centre pėstiesiems taps saugiau

sveksnos eismas perejaJau nebe pirmi metai Švėkšnos seniūnijos vadovai ir gyventojai svarsto eismo saugumo klausimą miestelio centre, šalia bažnyčios esančioje sankryžoje.

Rajono Eismo saugumo komisija neseniai pritarė seniūno Alfonso Šepučio prašymui čia įrengti dvi pėsčiųjų perėjas.

Pasak seniūno, Švėkšnos centre ypač nesaugūs yra pėstieji, nes trūksta perėjų.

Daugelis atvažiuojančiųjų į miestelį savo mašinas stato erdvioje Liepų aikštėje, priešais sinagogą, nes šalia bažnyčios esančiose gatvelėse automobilių stovėjimas jau apribotas. Ten, kur stovėti dar leidžiama, automobilių būna tiek, kad uodas snapo neįkištų. Ypač švenčių ir turgaus dienomis.

Visi atvažiavusieji eina į šalia sankryžos esančias parduotuves ir bažnyčią. Norėdami į jas patekti privalo pereiti ypač sudėtingą sankryžą, kurioje eismas labai intensyvus. Žmonės eina, anot seniūno, bet kur ir bet kaip.

A.Šepučio nuomone, pėsčiųjų perėjos būtinos kelyje link Veiviržėnų ir ties „Molupio“ parduotuve bei priešingoje gatvės pusėje, ties J.Maciejausko gatve.

Eismo saugumo komisija pritarė tokiai nuomonei. Pavojingą sankryžą Švėkšnoje netrukus apžiūrės ir galutinį sprendimą dėl perėjų vietos duos Klaipėdos regiono kelių direkcija, mat šis kelias yra regioninis. Regiono kelių įmonė tas perėjas turės ir įrengti. Seniūnas prašo, kad tai būtų padaryta kaip galima greičiau.