Kovo 15-oji buvo išskirtinė diena Švėkšnos gyvenime: tądien jie sulaukė išsvajotosios Vilkėno – Žalgirio gatvės remonto pradžios ir tą pačią dieną priėmė su ataskaitomis važinėjančią rajono valdžią.
Susitikime su rajono savivaldybės, policijos ir vandens tiekėjų vadovais švėkšniškiai ne tik nuveiktais darbais pasidžiaugė. Jie nenutylėjo seniūnijos problemų: daugeliui reikalingą ir „nervus gadinantį“ kelią pro Skomantų kaimą, daugel metų sunkiasvorių daužomą Švėkšnos bažnyčios viaduką.
Bet nuo to, kad tos problemos buvo dar kartą įvardintos, jos neišnyks, o kelininkai, panašu, artimiausiu metu šių kelių tvarkyti neturės iš ko.
Seniūnas dėkojo visiems talkininkams
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, jog per metus seniūnijoje trimis dešimtimis sumažėjo gyventojų, bet, anot seniūno, jei tik tiek – dar galima gyventi.
Pernai žymiai daugiau – 28 žmonės – dirbo viešuosius darbus, o šiemet tokių darbininkų bus tik 6. Anot A.Šepučio, Viešųjų darbų programa seniūnijoms yra gera paspirtis, tad jis tikisi, kad dar pavyks išsiprašyti daugiau darbininkų.
2016 m. už 98 000 eurų asfaltuota nemažai kelių ir gatvių ruožų, iš Kultūros paveldo programos sutvarkyta apie 60 m ilgio Švėkšnos parko atraminės akmens mūro sienos dalis, kuri jau buvo avarinės būklės.
Ne vienerius metus seniūnijai rūpestį kėlė Švėkšnalės upelis, kurį nuolat užtvenkdavo bebrai. Pernai pavyko išvalyti 5,5 km upelio vagos ruožą, taip pat sumedžiota 10 bebrų ir išardytos 4 jų suręstos patvankos. Seniūnas pataria: išardžius užtvankas būtina toliau medžioti jų statytojus, antraip naudos iš to darbo bus tik pusei metų.
A.Šeputis dėkojo seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams, vietos organizacijų vadovams už pagalbą, operatyvumą, idėjas ir jų įgyvendinimą. Jis ypač išskyrė neįgaliuosius ir jų pirmininkę Ingritą Riterienę, kurių aktyvumo, anot seniūno, gali pavydėti net sveikieji ir kurie kiekvieną mėnesį ateina vis su naujomis idėjomis.
Padėkos žodžius seniūnas tarė ir pagrindinei kultūrinių renginių organizatorei – „Tėviškės“ draugijai, taip pat sporto klubui „Meška“, seniūnijos šokių kolektyvams, dainininkams, kitų renginių organizatoriams.
Švėkšniškiai dažnai informuoja policiją
Šilutės policijos atstovas Alvydas Balandis pristatė neseniai įvykdytą policijos reformą ir kriminogeninę šios seniūnijos situaciją. Anot A.Balandžio, per metus iš Švėkšnos seniūnijos gauti 422 pranešimai (iš viso rajone – 7556). Skaudžiausi iš jų – vagystės, kurių užregistruota 39. Taip pat gauta 10 pranešimų apie eismo įvykius, 84 – apie smurto artimoje aplinkoje atvejus.
Seniūnija išskirtinė ir tuo, kad pernai iš Švėkšnos du kartus pranešta apie galimai padėtus sprogmenis. Ir abu pranešimai greit išaiškinti, tačiau sukėlė didelį ažiotažą, darbo buvo visoms specialiosioms tarnyboms.
Seniūnijoje užregistruotas ir vienas lytinis nusikaltimas, 5 kartus pranešta apie pavogtus automobilius, būta pranešimų apie naminės degtinės gamybą bei prekybą, švėkšniškiai skundėsi dėl triukšmo. 28 kartus policijai pranešta apie nesaugaus vairavimo atvejus.
„Jūsų žmonės labai pilietiški, praneša apie įvairius prasižengimus, o mes tuomet užkertame kelią galbūt kur kas sunkesnėms nelaimėms“, – sakė A.Balandis.
A.Šepučio nuomone, neseniai įvykdyta policijos reforma – į gera, nes pareigūnų ekipažus seniūnijoje jis dabar pastebi žymiai dažniau.
Seniūnijos gyventojams pristatyta už jų seniūnijos teisėtvarką atsakinga pareigūnė Vaida Višinskaitė.
Labiausiai rūpi keliai
Rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad švėkšniškiai pagaliau sulaukė Vilkėno – Žalgirio gatvės renovacijos, kuri daug metų buvo vis „nustumiama į šoną“. Meras gyrė šios seniūnijos kultūrinius renginius ir iniciatyvas, bet turėjo ir pasiūlymą – steigti dienos užimtumo centrą vaikams.
Švėkšnos „Saulės“ gimnazija jau turi naują stadioną, už kurį, mero nuomone, turėtų ačiū pasakyti daugiausia dėl to pastangų įdėjusiam Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui.
Jau parengtas Švėkšnos sinagogos prikėlimo gyvenimui projektas – ji taps muziejumi, o dalis bus pritaikyta kultūrinei veiklai. Dar vienas kultūrinis objektas bus paminklas signatarui Steponui Šauliui, kuris dar šiemet turėtų iškilti miestelio centre.
Bet susirinkusiesiems, regis, kur kas labiau nei kultūriniai objektai rūpėjo keliai. Ypač tas duobių „prišaudytas“ kelias į Klaipėdą pro Skomantus, apie kurį neseniai rašė „Šilutės naujienos“. Seniūnas dar kartą priminė, jog tai – ne Savivaldybei priklausantis, o valstybinės reikšmės kelias, tokius kelius prižiūri Klaipėdos regiono kelių įmonė.
Savivaldybės vadovai pasakojo, kad šiemet, kai Vyriausybė 190 milijonų eurų sumažino kelių fondo lėšų, apie Skomantų žvyrkelio asfaltavimą neverta nė kalbėti.
Negelbėjo nė „Saulės“ gimnazijos direktorės Dalios Dirgėlienės replika, jog mokyklinio autobusiuko vairuotojas atsisako tokiu keliu važiuoti. Meras priminė, kad tokiais pat keliukais važinėja 24 mokyklų autobusiukai.
Ne mažiau švėkšniškiams rūpi ir bažnyčios viaduko problema. „Kada sunkvežimiai jo nebedaužys?“ – klausė jie. Seniūnas priminė, kad Klaipėdos regiono keliai šios problemos „iš viso nesprendžia“, o Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis tegalėjo dar kartą patikinti jog Švėkšnos aplinkkelis „kada nors vis tiek bus“. O dabar kelių remonto prioritetu buvo pasirinkta Vilkėno – Žalgirio gatvė.
Vestuvių muzikantų festivalio organizatorius Vytautas Raibys norėtų, kad šį renginį būtų galima tęsti ne iki 22 valandos, o nors valanda ilgiau. Tačiau tokį sprendimą yra priėmusi rajono Taryba, tad V.Raibiui teks prašyti, kad būtų padaryta išimtis.
Vandens tiekėjai ieškos prasižengėlių
Socialinę sritį pristatė ir apie savo globotinius kalbėjo su rizikos šeimomis dirbančios Aina Bagdanovienė ir Inga Žąsytienė. Šios specialistės nuolat prižiūri 23-26 socialinės rizikos šeimas, socialinėms darbuotojoms tenka kontroliuoti 10 tų šeimų finansus.
Seniūnas sakė, kad tik pernai dirbti pradėjusios abi specialistės yra „jaunos ir atsakingos, dirba operatyviai ir ryžtingai“, todėl jis neabejoja, jog susitvarkys.
„Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas pastebėjo keistą švėkšniškių elgesį: anot jo, Švėkšna nuolat deklaruoja kovojanti dėl prestižinio miestelio vardo, tačiau joje apstu gamtos teršėjų. 68 švėkšniškių namai nėra prijungti prie nuotekų tinklų. Gyventojai tuo turi rūpintis patys. „Šilutės vandenys“ negali teikti tokio prijungimo paslaugos, nes nėra statybinė organizacija.
Be to, Švėkšnoje yra keliasdešimt namų, kurių lietaus nuotekos yra pajungtos į fekalinės kanalizacijos vamzdyną, o tai rimtai sutrikdo nuotekų valymo įrenginių darbą. Todėl vandentiekininkai ieškos tokių prasižengėlių ir neabejoja, kad juos nustatys. O tada toks savivaliavimas bus nutrauktas.
Rašyti atsakymą