Švėkšnos kapines nusiaubę vandalai keliauja į teismą

Tauragės apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 22 m. klaipėdietė ir 33 m. šilutiškis kaltinami suniokoję kapavietes Švėkšnos kapinėse. Kaltinamųjų padaryta žala viršija 13 su puse tūkst. eurų.

Priminsime, kad rezonansinis įvykis nutiko pernai birželį. Vieną ankstų rytą į Švėkšnos kapines atvykęs jų prižiūrėtojas negalėjo patikėti savo akimis: kai kurių kapų paminklai buvo sutrupinti į gabalus. Pradžioje suskaičiuoti 7 suniokoti paminklai, vėliau tas skaičius viršijo ir 10.

Šiurpūs vaizdai iš Švėkšnos kapinių netruko pasklisti viešojoje erdvėje, o vietos gyventojai svarstė, kad vandalai iš toli neatėjo, jie greičiausiai vietiniai. Kai kurie tikino žinantys, jog kapines nusiaubęs vandalas taip keršijo savo mirusiai uošvei…

„Sunku ir suvokti, kas turi dėtis žmogaus galvoje, kad taip pasielgti. Kuo nusikalto mirusieji? Anksčiau pasitaikydavo įvairių smulkmenų, bet toks atvejis mūsų miestelyje pirmas“, – tuomet kalbėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Seniūnas neabejojo, kad vandalai į kapines užklydo neatsitiktinai, nes plikomis rankomis tokių paminklų juk nesuskaldysi, tam reikėjo turėti sunkų įrankį.

Tuomet tikėtasi, kad vertingos informacijos suteiks miestelio viešąsias erdves stebinčių vaido kamerų įrašų peržiūra, jos buvo įrengtos ir prie kapinių. Tačiau lyg tyčia, jų įrašymo funkcija buvo sutrikusi.

Šilutės policijos komisariato pareigūnai netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo. Ikiteisminį tyrimą byloje organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra ir prokuroras Robertas Kasnauskas.

Įtariama, kad pernai gegužės mėnesį tie patys kaltinamieji bei dar vienas asmuo, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas jam mirus, suniokojo Švėkšnos miestelio kapinėse esančią kapavietę. Tąkart nuo paminklo buvo nuimtos bronzinės raidės.  O birželio pabaigoje jie grįžo ir kirviu sudaužė jų pačių anksčiau suniokoto kapo paminklą. Tokiais pat vandališkais veiksmais buvo apgadintos dar 7 kapavietės.

Nukentėjusieji patirtą žalą įvertino 13 660 eurų.

Klaipėdietei ir šilutiškiui pareikšti kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo bei dėl didelės vertės turto sunaikinimo ar sugadinimo. Už tokius veiksmus gresia laisvės atėmimas iki 2 metų, o tas, kas vandališkus veiksmus atliko kapinėse, griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 3 metų. Už didelės vertės turto sunaikinimą ar sugadinimą gali grėsti laisvės atėmimas iki 5 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.

Pagal prokuraturos.lt inf.