Švėkšnos mokiniai iškėlė dešimtmečio puotą Saulės dvare

100 2686Jau dešimtą kartą Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje vykdomas integracinis projektas – konkursas „Dizainerių šou“. Šių metų temą padiktavo 10-mečio jubiliejus.

Panaudodami gamtines, netradicines ir tradicines medžiagas mokiniai kartu su savo klasių vadovais kuria įspūdingus kostiumų modelius bei jų teatralizuotus pristatymus. Į pagalbą atskuba ir tėveliai.

Į jubiliejaus puotą pakvietė renginio vedėjai: Saulės dvaro grafaitė Gertrūda (IVg klasės mokinė G.Rusteikaitė) ir šio dvaro poetas Augustinas (IVg klasės mokinys A.Markevičius), dvaro puotos scenarijaus kūrėjas.

Vedėjai džiaugėsi, kad į puotą sugužėjo labai daug garbingų svečių iš praėjusių puotų: „Pražydusi skrybėlė“, „Simetrija ir asimetrija“, „Raganų ir velnių puota“, „Penkmečio puota pas Batuotą katiną“, „Žiemos pasaka“, „Paslaptingas povandeninis pasaulis“, „Svečiuose pas Boružėlę“, „Pamario krašto gėlių fiesta“.

Renginio vedėjai dėkojo šio projekto sumanytojai ir pirmųjų keturių renginių organizatorei biologijos mokytojai D.Šiaulienei bei nuolatinei projekto – konkurso partnerei Šilutės žemės ūkio mokyklos kirpėjos specialybės mokytojai D.Zveiniekienei bei jos mokinėms už įspūdingas modelių šukuosenas.

Modelių paradas truko ilgiau nei valandą. Geriausius vertinimo komisija rinko atsižvelgdama į kostiumo originalumą, meniškumą, estetinį vaizdą, demonstravimo kultūrą ir modelio pristatymą.

Kol komisija tarėsi, žiūrovai turėjo galimybę prisiminti 2004 metų šou filmuotas akimirkas.

Šiemet laureatais paskelbti: 7a ir 7b klasių kompozicija „Metų laikai“, 6a klasės Raganaitė, 5b klasės Voras, IIIb klasės Karalaitė, IVa klasės Geroji fėja ir Ib klasės Paslaptingoji medūza.

Už geriausią kostiumo modelio pristatymą apdovanotos 8b ir IIa klasės, už temos atitikimą – IIa klasė, už teatrališkiausią pasirodymą – 6b klasė, IIIa klasės Karalaitei atiteko idėjos paslaptingumo nominacija, IVb klasė pasipuošė modelio įvaizdžio atitikimo nominacija, geriausią kostiumo modelio demonstravimo kultūrą pademonstravo Ia ir 5a klasės modeliai, o 8a klasės Paprastajai rusmenei įteikta skonio ir elegancijos harmonijos nominacija.

Taip pat buvo išrinkti modeliai – publikos numylėtiniai. Jais tapo ir „Saulės gėlės“ nominacijos nusipelnė IVb, Ib ir 8b modeliai.

Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyviams, jų klasių vadovams, darbo grupės nariams. Planuojamas išleisti projekto – konkurso dešimtmečio albumas neleis išblėsti nuostabioms akimirkoms ir galbūt įkvėps projekto tęstinumui bei naujų idėjų realizavimui.