Švėkšnos neįgalieji aplankė Druskininkus

neigalieji druskininkaiŠvėkšnos neįgalieji galėtų papasakoti daug gražių dalykų: apie sutiktus įdomius žmones, aplankytas vietas, apžiūrėtus objektus, o į klausimą, kodėl verta keliauti, nedvejodami atsakytų, kad pažintinė kelionė – tai pasivaikščiojimas, aplankant gražiausius gamtos ir įdomiausius architektūros paminklus, aplinkos pakeitimas, gyvenimo džiaugsmas nuvargusiam ir ligotam kūnui.

Paskutiniosios kelionės maršrutas netrumpas: per vieną dieną nuvažiuota daugiau kaip 600 kilometrų, pabuvota Varėnos ir Druskininkų apylinkėse, aplankyti 8 objektai.

Pažintis su Dzūkija prasidėjo pasiekus Merkinės piramidę susitikus su jos šeimininku Povilu Žėku. Vėliau keliauninkai apžiūrėjo Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią – vieno žymiausių lenkų architekto Stefano Šilerio kūrinį. Bažnyčią supančios erdvės leido laisvai gėrėtis neogotikinio stiliaus statiniu, kurį švėkšniškiai lygino su Švėkšnos bažnyčia.

Švėkšniškiai nepagailėjo SMS žinutei 10 litų, kad užsisakytų muzikinį kūrinį ir pasidžiaugtų muzikuojančiu Druskininkų fontanu, atsigaivino Druskininkų gydyklos šaltinio mineraliniais vandenimis. Taip pat užsuko į reprezentacinį kurorto pastatą –  vilą „Linksma“, statytą XX a. pr., kurioje įsikūręs Druskininkų miesto muziejus.

Pasižvalgė po muziejų „Miško aidas“, kur originalios architektūros namelyje bei jį supančiame miške eksponuojami meniniai medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbai, retos Lietuvos medžių rūšys, skamba paukščių balsai.

Trys kilometrai nuo Druskininkų yra Naujasodės kaimas, kuriame jau ne vieną dešimtmetį gyvena ir kuria medžio drožėjas Antanas Česnulis. Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio, ir išdėstyta drožinių ekspozicija. Ekskursantus sutiko pats šeimininkas, papasakojo apie savo kūrybą ir ją aprodė.

Dar toliau nuo Druskininkų, kairiajame Nemuno krante, – architektūrinis Liškiavos XVII a. ansamblis. Tai baroko perlas pietų Lietuvoje, gausiai lankomas turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Šio ansamblio puošmena – Švenčiausios Trejybės bažnyčia, nuostabus vėlyvojo baroko statinys.

Švėkšnos neįgalieji grįžo kupini įspūdžių, o už puikiai pavykusią išvyką dėkingi draugijos pirmininkei Ingritai Riterienei. Jie dalijasi patyrimais, kelionėje darytomis nuotraukomis ir vėl planuoja naują kelionę.