Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Neigalieji sveksnos_1

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį kartą.

Renginys prasidėjo šv. Mišiomis šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, kurias už neįgaliuosius aukojo kunigas Antanas Putramentas. Po to visi „Saulės“ gimnazijoje žiūrėjo Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Kontrabosas“, kurį režisavo legendinis Valentinas Masalskis, vaidino Donatas Želvys. Šiuo spektakliu Švėkšnoje startavo menininkų asociacijos „Žuvies akis“ inicijuotas tarptautinis teatrų projektas SPARCE („Menų parama ir sklaida Europos regioninėse vietovėse“), kurio tikslas profesionalių scenos menų trupių spektaklius pristatyti nedidelėse gyvenvietėse. Švėkšniškiams šį didelio masto projektą, truksiantį 3 metus, pristatė jo iniciatorė kaipėdietė Goda Giedraitytė, Švėkšnoje projektą kuruoja Violeta Astrauskienė.

Šventę vainikavo bendras vaišių stalas kavinėje „Sava“, su šventine Saugų moterų vokalinio ansamblio „Artuma“ programa. Kartu ne tik pietauta, bet ir ragautas ypatingas tortas (juk šventė!), kurį sambūriečiams iškepė Lina ir iš širdies dovanojo ansamblio moterys.

Šiemet šventės dieną prasidėjo Adventas – laikas, skirtas kūnui ir sielai apvalyti. Lyg vaško žvakė tirpstančios dienos ragina suskaičiuoti savo gerus darbus, atleisti vienas kitam. Sambūriečių geriems darbams suskaičiuoti ir rankų pirštų pritrūktų, apie jų veiklą garsas sklinda ne tik rajone, bet ir Lietuvoje. Todėl draugijos nariams ir jos pirmininkei Ingritai Riterienei dėkojo klebonas Julius Meškauskas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, seniūnas Alfonsas Šeputis, rajono politikai.