Švėkšnos neįgaliųjų gyvenimas nuspalvintas ryškiomis spalvomis

sveksnos neigalieji riterieneNeįgaliųjų dienos minėjimas yra paskata kalbėti ne tik apie likimo nuskriaustuosius, bet ir apie vieną veikliausių švėkšniškių bendruomenę – Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrių, kuriam ketverius metus vadovauja draugijos siela Ingrita Riterienė. Už nuopelnus miesteliui šiemet ji apdovanota didžiausiu Švėkšnos prizu – šv. Jokūbo statulėle, yra „Metų švėkšniškis 2014“ laureatė ir 2015-ųjų metų Gimtosios žemės „Jorio“ laimėtoja.

Rinkiminė – ataskaitinė konferencija, šv. Mišios už neįgaliuosius, išvyka į Vilnių, kūrybinės dirbtuvės – tokiu ritmu dvi savaites pulsavo draugijos gyvenimas.

Susirinkę į rinkiminę – ataskaitinę konferenciją, draugijos nariai apžvelgė 4 metų veiklą, pasidžiaugė nuveiktais darbais, veikliausius apdovanojo iš vilnos Ingritos nuveltais bitinėliais, skaitė savo kūrybą, aptarė veiklos perspektyvas ir antrai 4 metų kadencijai draugijos skyriaus pirmininke išrinko I.Riterienę.

Aukodamas šv. Mišias už neįgaliuosius, Švėkšnos parapijos klebonas Saulius Katkus džiaugėsi veiklia švėkšniškių neįgaliųjų sveksnos neigalieji stukasbendruomene, linkėjo stiprybės ir krikščioniškos meilės šalia esantiems ligoniams ir juos slaugantiems. Draugijos narius sveikino LR Seimo narys R.Žemaitaitis, seniūnas A.Šeputis ir pirmininkė I.Riterienė, koncertą po bažnyčios skliautais iš giesmių ir žodžių pynė Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo A.Šimelionio pastangomis Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus 14 narių delegacija Vilniuje dalyvavo tradiciniame koncerte, skirtame Tarptautinei neįgaliųjų dienai. Lietuvos filharmonijoje susirinko apie 700 neįgaliųjų organizacijų atstovų iš visos Lietuvos, juos sveikino Seimo atstovai, ministrai, perskaitytas Prezidentės D.Grybauskaitės sveikinimas. Gerumo žvaigždės buvo įteiktos Lietuvos žmonių su negalia prezidentei R.Kavaliauskaitei ir kompozitoriui bei dainininkui S.Stavickiui – Stano.

Sveikindama šventės dalyvius V.Blinkevičiūtė pasidžiaugė, jog šiemet Europos Parlamentas apdovanojo Lietuvos neįgaliųjų forumą Europos piliečio medaliu. Tai labai aukštas visų Lietuvos neįgaliųjų organizacijų veiklos įvertinimas. Neįgaliesiems koncertavo žymiausi Lietuvos atlikėjai.   Gruodžio 3-ąją minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną švėkšniškiai surengė adventinę popietę, pynė advento vainikus, iš šiaudelių gamino angelus, džiaugėsi inkakliškės V.Rukšnaitienės karpinių paroda, klausėsi Saugų moterų vokalinio ansamblio „Artuma“ adventinių giesmių ir sulaukė svečių – LTV laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinės grupės. Gruodžio 20 d. 8.00 val. per Lietuvos TV bus galima pamatyti Švėkšnos neįgaliųjų draugijos skyriaus organizuotą adventinę popietę.

Draugijos nariai už nuolatinę paramą dėkingi Švėkšnos verslininkams Violetai ir Algimantui Toliušiams bei Reginai ir Rimui Paulauskams.   Ketvirtadieniais Ingritos kabinete šurmuliuoja atėjusieji pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, o kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį draugija susirenka aptarti einamuosius reikalus, planuoti veiklą, paminėti gimtadienius, pagerbti į amžinybę išėjusius. Pirmininkė Ingrita stengiasi, kad kiekvienas susitikimas būtų kuo įvairesnis – deklamuojami eilėraščiai, skaitoma savo kūryba, dalinamasi patirtimi, keliaujama, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, prisidedama gražinant miestelio aplinką. Neįgalūs žmonės geba ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvenimą nuspalvinti ryškiomis spalvomis ir darbais.