Švėkšnos neįgaliųjų veikla verda visus metus

sveksnos neigalieji advento vainikaiŠvėkšniškiai su pasididžiavimu gali kalbėti apie Švėkšnos neįgaliųjų padalinio, kuriam treti metai vadovauja pirmininkė Ingrita Riterienė, veiklą. Vargiai rastume tokią ar panašią bendruomenę, kurioje žmonės stengiasi neužsidaryti tarp keturių sienų, ieško ir randa sau tinkamą veiklą, kartu kuria, bendrauja, pramogauja ir keliauja, o susirinkę kartą per savaitę, dalijasi kasdieniais rūpesčiais, vieni kitus paguosdami, geru žodžiu pastiprindami.

Švėkšnos neįgaliųjų draugijos padalinys Tarptautinę neįgalių žmonių dieną pasitiko visą savaitę organizuojamais renginiais.

Beveik 150 žmonių vienijanti draugija pasidžiaugti tikrai turi kuo. Kartu su rajono bendruomenėmis ji surengė „Pyragų šventę“, su nuoširdžiausiais linkėjimais ir dovanomis, kurias aukojo švedų organizacija „Tikėjimas. Meilė. Viltis“, „Sandora“, švėkšniškiai verslininkai V. ir A.Toliušiai pernai prieš Kalėdas aplankė 48 sunkiai sergančius žmones ir daugiavaikes šeimas.

Draugijos nariai suaukojo ilgai negendančių produktų – daržovių, konservų, uogienių ir vaisių, kuriuos nuvežė „Maisto banko“ valgyklai Klaipėdoje. Ši valgykla verda sočias sriubas ir maitina mažas pajamas turinčius žmones.
Penktą kartą švėkšniškiai minėjo šv. Agotos – Duonos dieną. Klebonas S.Katkus, dalyvavęs renginyje, pašventino duoną, skambėjo poezijos posmai, patarlės, mįslės, dainos, duonos kepimo apeigos, visi ragavo ne tik lietuviškos naminės duonos, bet ir vokiškos, indiškos, airiškos, norvegiškos, daniškos, švediškos, itališkos ir graikiškos duonų, darbščių moterų keptų pyragų.

Kaukėtais persirengėliais, įspūdingo dydžio iš gamtinių medžiagų pagaminta More, gardžia gira, šiupiniu ir blynais Neįgaliųjų draugijos nariai švėkšniškius užsigavėti kvietė, o draugijos narės Stasės Norkienės pagaminta Morė dalyvavo Šilutės muziejaus organizuotame „Morių parade“.

Švėkšnos neįgalieji paminėjo Žemės dieną, dalyvavo aplinkos švarinimo akcijoje „Darom“, Amatų dienoje, Stasės ir Jono Norkų sodyboje per Jonines ieškojo paparčio žiedo, Parakaunyčios kalno papėdėje, prie Tautos aukų įamžinimo paminklo, pasodino gyvų gėlių žydintį Švėkšnos herbą. Kartu su viso pasaulio lietuviais susivienijo bendrai akcijai – savo tautos himno giedojimui. Dalyvavo miestelio „Dvaro šventėje“, akcijoje „Mes už šviesą“ ir Žemaičių Naumiesčio „Dagotuvėse“, suorganizavo rajoninį Grybų čempionatą, nupynė rudeninių gėlių kilimus.

Aplankė Vilnių ir Trakus, keliavo po Dzūkiją, Žemaitiją, Pajūrį, minėdami Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną išsiruošė į pažintinę ekskursiją po seniūnijos lankytinas vietas.
Kartą per savaitę visi susibėga draugėn ne tik pasidalinti rūpesčiais, bet ir veiklą planuoja, pasveikina jubiliatus, kuria poeziją ir prozą, lavina balsus dainuodami, kuria rankdarbius.

Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai draugijos nariai susirinkime aptarė praeinančių metų darbus, o sekmadienį buvo pakviesti į Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią, kur mišias už neįgaliuosius aukojo klebonas S.Katkus, negailėjęs gražių ir viltingų žodžių žmonėms, kuriuos persekioja negalia ir nelengvi išbandymai.  Sveikiesiems klebonas linkėjo sakyti kuo daugiau šiltų žodžių, rodyti  daugiau dėmesio kenčiantiems, ištiesti pagalbos ranką prašantiems. Bažnyčioje koncertavo Rusnės vokalinis moterų ansamblis „Luotužė“.

Po koncerto neįgalieji su svečiais susėdo prie pietų stato, kurį pašventinęs prelatas P.Stukas linkėjo draugijos nariams tikėti savo jėgomis, džiaugtis gyvenimu.

Šventinius renginius vainikavo kvietimas kartu nusipinti adventinį vainiką. Draugijos narės buvo paruošusios reikiamų medžiagų. Pirmininkė I.Riterienė pakvietė tylos minute pagerbti mirusių neįgaliųjų atminimą, renginio dalyviams linkėjo sveikatos, geros nuotaikos, džiaugsmingo artėjančių švenčių laukimo ir pakvietė paklausyti Saugų moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ adventinių giesmių koncerto bei Švėkšnos specialiojo ugdymo centro ugdytinių meninės programos.