Švėkšnos sanatorinėje mokykloje – „Baltajam badui – ne“

sveksnos sanatorine zvereliaiJau ne vienerius metus Švėkšnos specialiojoje mokykloje vykdomas projektas „Baltajam badui – ne“, kurio tikslas padėti miško žvėreliams ir paukšteliams įveikti žiemos negandas, ugdyti vaikuose meilę ir atjautą gamtai.

Žiemą svarbus auklėtojų R.Eidukienės, D.Budvytienės, A.Norvilienės ir jų ugdytinių rūpestis – paukščių ir gyvūnų globa.

Sausio pradžioje buvo paskelbtas originaliausios lesyklėlės konkursas. Technologijų mokytojų V.Didžiūno, I.Girskienės ir auklėtojų padedami mokiniai darė lesyklėles iš įvairių medžiagų. Buvo panaudoti seni kamuoliai, plastikiniai buteliai, kartonas, mediena. Aktyviausi dalyviai apdovanoti, jų padarytų lesyklėlių nuotraukos išsiųstos į Delfi.lt paskelbtą konkursą.

Visas lesyklėles vaikai pakabino mokyklos sode ir jau po kelių valandų galėjo grožėtis miško paukščiais. Palesti atlėkė ne tik matyti paukščiai – žvirblis, zylė, šarka, bet ir įvairiaspalviai kėkštai bei gražuoliai geniai. Buvo malonu stebėti, kaip vaikai, šeimose nepatyrę švelnumo ir meilės, džiaugiasi, kad gali padėti kitiems, rūpinasi giesmininkais.

Neliks užmirštos ir kurapkos, kiškiai bei kiti miško žvėreliai. Jiems vaikai parko prieigose pastatys palapines iš eglės šakų ir padės pašaro.

Projekto metu mokiniai šers žvėrelius ir paukštelius, bandys įsiminti jų vardus, mokysis atskirti žvėrelių pėdsakus sniege, grožėsis žiemos peizažais. Tikimės, kad meilė gamtai, globa ir rūpinimasis kitais padės šiems vaikams savo energiją nukreipti geriems darbams.