Švėkšnos „Saulės” gimnazijoje vykdomas projektas „Mūsų Žemė”

Spektaklis "Daktaras aiskauda". / Organizatorių nuotr.Nuo kovo mėnesio pradžios Švėkšnos „Saulės” gimnazijoje vykdomas projektas „Mūsų Žemė”. Pradinių klasių mokiniai yra skatinami atidžiau prižiūrėti savo mokyklos bei namų aplinką, atkreipti dėmesį, kokie pavasariniai pasikeitimai Švėkšnos miestelio parke.

Žemės dieną į Švėkšnos „Saulės” gimnazijos salę susirinko pradinukai, mokytojos, pavaduotoja ugdymui D.Vileikienė, trečiokų tėveliai. Jie stebėjo paruoštus trečiokų vaidinimus „Daktaras Aiskauda” (3b kl.). ir „Pavasaris miške” (3a kl.).

3a klasė rinko informaciją apie didžiausius Žemės, Lietuvos, Švėkšnos akmenis. Per Žemės dienos paminėjimą Agnė Žiliūtė (3a kl.) pristatė savo darbą apie Lietuvos didžiausių akmenų dešimtuką. Ovidijus Gaisrys (3a kl.) pristatė Lietuvos ir Švėkšnos didžiuosius akmenis ir iš akmenų pastatytus įvairius objektus. Ugnius Nogaitis (3b kl.) padeklamavo J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Sapnas”. Vadovaujami mokytojos Vilmos Adomavičienės visi esantys salėje prisiekė gerbti ir mylėti Žemę.

Kita dalis trečiokų surinktą informaciją dar vis sistemina ir ruošia pranešimus Jaunųjų mokslininkų konferencijai „Visata. Žemė. Žmogus”, kuri vyks kovo 28 d Veiviržėnų gimnazijoje. 3b klasės mokiniai renka informaciją apie Švėkšnos plytines, pastatus iš molio, domisi molio savybėmis. Mokiniai mokosi dirbti grupėje, įgauna naujų įgūdžių dirbant su kompiuteriu, ypač su PowerPoint programa.

Šiame projekte atsiskleidžia mokinių kūrybiškumas, originalumas, komunikaciniai sugebėjimai. Mokiniai yra skatinami mylėti gamtą, Žemę ir pirmiausia tai turi pradėti nuo savęs ir savo krašto.