Švėkšnos „Saulės“ šokėjai – tarptautiniame festivalyje Turkijoje

1 saule kolektyvas alanijos festivalyjeŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvo „Saulė“ jaunimo grupė viešėjo pas Šilutės rajono savivaldybės partnerius Alanijoje (Turkija) bei dalyvavo  Turkijos tautinio suverenumo ir vaikų dienos renginiuose.

Choreografijos mokytojos Astos Sapetkienės vadovaujamų šokėjų kelionė prasidėjo naktį gimtajame Švėkšnos miestelyje. Kupini geros nuotaikos, išlydėti tėvų, visą naktį gimnazistai autobuse traukė dainas ir nekantriai laukė ankstyvo skrydžio iš Vilniaus oro uosto.

Saulėtoje Alanijoje pasitikusi vasariška šiluma privertė pamiršti nemiegotą naktį, be to, laukė pirmasis pasirodymas privačioje Alanijos TED mokykloje. Susirinkusiai bendruomenei švėkšniškiai pašoko du šokius, sulaukė didelio susidomėjimo lietuviškais tautiniais rūbais ir nuotaikingais šokiais.

Gimnazistai susipažino su Alanijos lietuvių bendruomenės atstovais, kurie paruošė informacinį stendą apie Lietuvą, pagamino šaltibarščių ir vaišino visus stendo svečius.

Kitą dieną, anksti ryte, Alanijos miesto aikštėje „Saulė“ dalyvavo oficialioje šventinėje ceremonijoje, vėliau kartu su vietos mokyklų bendruomenėmis, Alanijos partneriais iš Trakų ir Talsi (Latvija) stebėjo vietos vaikų parengtus pasirodymus.

Oficialiam renginiui pasibaigus, visi kartu leido laiką laive, suposi Viduržemio jūros bangose ir mėgavosi puikia draugija bei saulėtu oru.
Švėkšniškiai aplankė Alanijos senamiestį, seldžiukų imperijos laikų (XI a.) laivų statyklos dokus, išlikusį tvirtovės Raudonąjį bokštą, nuo 250 metrų aukščio kalno žvelgė į Alanijos miestą ir nesibaigiantį Viduržemio jūros horizontą, apžiūrėjo Damlato stalaktitų ir stalagmitų urvą, pietavo ant Dim upės kranto.

Dar vieną pasirodymą ir savo programos pristatymą „Saulės“ kolektyvas surengė Alanijos savivaldybėje, kur juos priėmė Alanijos savivaldybės meras Adem Murat Yucel. Po pasirodymo pasikalbėjo apie Alaniją, jos grožį, kultūrą ir sutarė susitikti Šilutėje.

Švėkšniškiai nustebo pamatę savo pasirodymų nuotraukas ir aprašymus didžiausiuose Alanijos dienraščiuose. Tai buvo įrodymas, kad tinkamai atstovavo savo kraštui, populiarino Lietuvos kultūrą, buvo vertinami ir tikrai ypatingi.

Gimnazistams patiko repetuoti po apelsinmedžiais ar prie baseino, tačiau jie nepamiršo ir namuose paliktų namų darbų, Lietuvoje laukiančių renginių.

„Tai buvo puikus, saugus ir geras laikas, praleistas svečioje šalyje. Džiaugiamės ir dėkojame už puikią galimybę pamatyti, pažinti Šilutės partnerę Alaniją, atstovauti Šilutės rajono savivaldybei, susirasti draugų. Tikimės, kad Turkiją aplankysime dar ne kartą!“ – sakė „Saulės“ šokėjai ir vadovė A.Sapetkienė.