Švėkšnos seniūnijoje – gaisrų pašvaistės

gaisras kalkiske rolandoNaktį į penktadienį gaisro pašvaistė nutvieskė Švėkšnos seniūnijos Kalkiškės kaimo padangę – čia supleškėjo vietos gyventojui D.J. priklausantys ūkiniai pastatai, juose sukrautas šienas ir mediena, apdegė automobilis. Įtariamas padegimas.

Gaisro pašvaistę ūkiniuose pastatuose apie pusę trijų nakties pastebėjo pats šeimininkas. Atidaręs ūkinio pastato duris jis suprato, kad liepsnos įsiplieskė iš karto dviejose vietose.

Atvykus ugniagesiams pastato stogas jau buvo sudegęs ir sukritęs, Švėkšnos ugniagesiai buvo padėję šeimininkams iš tvarto išvesti 4 karves ir dvi kiaules.

PGT vyrams pavyko išsaugoti namą ir garažą, stovėjusius apie 10 m nuo gaisro židinio. Sudegė ūkinio pastato medinė dalis, jame buvusios 20 tonų šieno, 5 kub. m lentų, apdegė garaže stovėjęs automobilis „Opel Zefira”.

Šeimininkas įtaria padegimą, nuostoliai dar skaičiuojami.

Šios nelaimės išvakarėse ugniagesiai skubėjo į Švėkšnos Knygnešių gatvę, kur degė vieno namo dūmtraukyje susikaupę suodžiai.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas sako, jog šiuo metu būtent įsidegantys suodžiai yra didžiausias ugniagesių rūpestis. Jiems degant kyla labai didelis pavojus, kad užsiliepsnos visas namas, todėl kviečiamos didelės pajėgos.

Pareigūnas įspėja, kad gyventojai turi pasirūpinti išsivalyti dūmtraukius, antraip sodybas tikrinantys PGT atstovai skirs administracinę baudą.