Švėkšnos skverelyje atgijo pasakų personažai

Sveiksna sukneleŠvėkšnoje, Knygnešių skverelyje, praeivius džiugina nykštukai, iš nėrinių, tarsi iš baltų snaigių, sudėliota ponios suknelė, Kalėdų Senelio elniai su rogutėmis, pingvinai, besmegenių šeimyna, pasakų namelis, 2017 metų simbolis – gaidys, žibintai.

Visas šias kalėdines puošmenas pagamino patys miestelio bendruomenės nariai.

Paversti Knygnešių skverelį pasakų kampeliu kvietė Švėkšnos tradicinių amatų centras ir Švėkšnos seniūnija.
sveksnos puosmenos_2
Pasak, tradicinių amatų centro atstovės Neringos Birbalienės norėjosi prieš Kalėdas miestelį ypatingai papuošti.

Prie šios idėjos prisijungė ir Švėkšnos neįgaliųjų draugija, „Diemedžio“ ugdymo centras, „Saulės“ gimnazija, Švėkšnos lopšelis – darželis, dailės mokytojas Vytautas Bliūdžius su mokiniais, Švėkšnos biblioteka.

Šios miestelio įstaigos ar asmenys išsirinko sau mielą pasakos personažą ir pagamino jį iš patvarių medžiagų, nebijančių permainingo žiemos oro – sniego, lietaus, vėjo.

Taip nuo gruodžio 16 dienos skverelyje atsirado aštuoni miestelį puošiantys pasakų personažai.

sveksnos puosmenos„Šilutės naujienų“ pakalbinta suknelės autorė – Švėkšnos neįgaliujų vadovė Ingrita Riterienė pasakojo, kad metalinį suknelės karkasą ji kartu su meistru pasigamino jau šį rudenį. Prieš kiekvieną šventę šis karkasas yra rengiamas vis kitaip – buvo suknelė, sudėliota iš gėlių, buvo – iš moliūgų, o dabar – iš nėrinių. Ingrita juokauja, kad prieš Velykas reikės suknelę sukurti iš kiaušinių…

Servetėlės Ingritai asocijuojasi su snaigėmis ir primena sniegą, kurio mūsų krašte taip trūksta prieš Kalėdas. Į šią suknelę sudėta apie 50 įvairiausių dydžių servetėlių.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.