Švėkšnos specialiojoje mokykloje rūpesčiai nesikeičia

SVEKSNOJE 1Žiemą moksleiviai kentė šaltį, buvo maitinami atmestinai ir negausiai, mokyklos išlaidoms apmokėti trūksta bemaž 100 tūkst. litų – taip guodėsi Švėkšnos specialiosios mokyklos direktorė Laima Navickienė Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto politikams, kurie atvyko į mokyklą įsitikinti, ar kas nors pasikeitė per pusmetį, kai komiteto nariai paskutinį kartą lankėsi šioje mokykloje.

Komiteto primininko Juozo Sauspreškio išvada: valdžios politikų veidai keičiasi, o mokyklos bėdos lieka tos pačios.

Mokykloje – tik du šilutiškiai

Švėkšnos specialioji mokykla tik keleri metai yra perduota administruoti rajono Savivaldybei. Mokykloje dirba 90 darbuotojų, mokinių yra 83. Tik 2 moksleiviai yra Šilutės rajono gyventojai, visi kiti – atvežti iš visų Lietuvos kampelių, nes tokia emocijų ir elgesio sutrikimų turinčių vaikų mokykla yra vienintelė šalyje.

Nuo 2015-ųjų metų įstaiga pradės funkcionuoti kaip respublikinis specialiojo ugdymo centras vaikams, turintiems emocinių sutrikimų. Centre bus teikiamos ir ugdymo, ir gydymo, ir socializacijos konsultacinės paslaugos. Pasak L.Navickienės, dabar niekaip nepavyksta gauti Švietimo ir mokslo ministerijos pritarimo patvirtinti galutinį būsimo centro darbuotojų etatų sąrašą.

Maistas nebesimėto

L.Navickienė, pasakodama apie moksleivių maitinimą, sakė, kad per pusmetį taip ir nepavyko iš „Kretingos maisto“ vadovybės išreikalauti, kad maitinimas būtų iš esmės pagerintas, paįvairintas. Nuolatinės košės, sausainiukai, obuolys arba kriaušė vaikams yra gerokai įkyrėję. Jie nori įvairesnių patiekalų.

Direktorės nuomone, maisto porcijos nėra gausios, todėl maisto likučių nebesimėto, kaip būdavo anksčiau. Tai gal ir geras ženklas, bet žinant, kad maitinami sutrikusio elgesio vaikai, tai gali būti ir ženklas, kad porcijos jiems yra „ant alkio ribos“.
Į nuolatinius raštus su prašymu pagerinti moksleivių maitinimą „Kretingos maistas“ reaguoja tik trumpam, ir vėl viskas grįžta į įprastas vėžes. Maitintojai teisinasi, kad Savivaldybė maitinimui skiria per menkas sumas – vienas vaikas turi būti pamaitintas už 10,25 Lt per dieną.

Tačiau, pasak direktorės, ji žinanti nemažai kitų specialiųjų mokyklų Lietuvoje, kuriose už panašią sumą vaikai maitinami žymiai geriau.

J.Sauspreškis mano, kad Savivaldybės vadovybė turėtų daryti išvadas, ir pasibaigus sutarčiai su „Kretingos maistu“ ieškoti geresnių sprendimų.

Šildo brangiai, bet šalta

L.Navickienės teigimu, nieko geresnio ji negalinti pasakyti ir apie šilumos tiekėjus. Renovuotuose miegamuosiuose žiemą šilumos buvo pakankamai, tačiau mokomajame korpuse, kuris renovacijos dar laukia, visą žiemą buvo vėsu. Pastatas ir negalėjo įšilti, nes įvadiniu vamzdžiu atitekančio vandens temperatūra siekdavo vos 40 laipsnių.

Direktorė piktinosi, kad mokykloje ne tik šalta, bet ir UAB „Juto heat“ tiekiama šiluma yra žymiai brangesnė, nei kitoms įstaigoms tiekia UAB „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Juto heat“ vadovybei dėl šilumos trūkumo sunku buvo reikšti pretenzijas, nes mokykla per žiemą šilumos tiekėjams įsiskolino per 53 tūkst. litų.

Socialinių reikalų komiteto nariai išvažiuojamajame posėdyje nutarė Savivaldybės administraciją įpareigoti kuo skubiau spręsti dvi problemas: gerinti šios mokyklos mokinių maitinimą ir šilumos tiekimą.

J.Sauspreškis yra įsitikinęs, kad maitinimas pagerės, kai bus pakeista maitinimo įmonė, o šilumos reikalai pasikeis tik tuomet, kai bus renovuoti pastatai.