Švėkšnos šventė: pagarba aktyviausiems kraštiečiams ir politikų nupiešta „Naujųjų Vasiukų“ ateitis

Sveksna jokubelisSavo miestelio 516-ąjį gimtadienį švenčiantys Švėkšnos apylinkės žmonės šiemetinėje šventėje išlaikė visas tradicijas. Jie ir vėl pagerbė labiausiai kraštui nusipelniusius saviškius, įteikdami jau 24-ąją šv. Jokūbo statulėlę; prisiminė ir teatrine kompozicija bei paroda muziejuje svečius nukėlė į tolimus – daugiau nei 100-mečio senumo laikus, kuomet apylinkės šviesuomenei užgimė pirmosios mintys apie mokyklos steigimą; dvasinio peno švėkšniškiai ir miestelio svečiai sėmėsi kultūriniuose renginiuose; dovanojo miesteliui dar vieną gėlių kilimą; pagerbė grožį savo sodybose kuriančius švėkšniškius; aktyviai sportavo ir plojo meno kolektyvams.

Tad sielai artimos veiklos savaitgalį rado kiekvienas jos ieškojęs.

Vyko daug kultūros ir sporto renginių
Sveksna sodybos_2
Švėkšnoje jau įprasta, kad miestelio šventės renginiai prasideda penktadienį, kuomet į dvasingus pasibuvimus vietinius kasmet sukviečia čia aktyviai veikiančios draugijos, Tradicinių amatų centras, biblioteka. Šiemet penktadienio vakare viloje „Genovefa“ ir vėl surengta poezijos ir muzikos popietė „Gėlė ir vėjas“, kurioje apsilankę pabendravo su aktore Egle Jackaite, džiazo virtuozu Vytautu Labučiu, gėrėjosi pūtikų iš Šilutės „Pamario brass“ meistriškumu.

Šeštadienį Švėkšnos parke šurmulinga buvo nuo pat ankstyvo ryto, nes čia rinkosi įvairių sporto šakų mėgėjai. Rungėsi lengvaatlečiai, krepšininkai, o pavakarę prie rankų lenkimo stalo stojo tvirtarankiai vyrai ir moterys. Visiems jiems užteko ir organizatorių paruoštų dovanų.

Kūrybinius pusryčius surengė vietos bibliotekininkės, o miestelio muziejuje atidaryta svarbiausius šiemetinius visos seniūnijos įvykius nušviečianti paroda „Saulė – 100. Petras – 90. Muziejus – 50“.

Visi krašto istorijos mylėtojai dar kartą galėjo prisiminti šiemet savo 100-metį švenčiančios „Saulės“ gimnazijos ištakas. Į daugiau nei amžiaus senumo įvykius visus nukėlė šiandienos pedagogų ir gimnazistų pastatyta teatrinė kompozicija „Gimnazijos aidai. Švėkšna laiko tėkmėje“.

Pavakarę parke, šalia scenos vienas po kito pasirodė Švėkšnos jaunimas, sukosi saviveikliniai vyresniųjų kolektyvai – ir vietiniai, ir iš kitų rajono kampelių sukviesti: „Šalna“, „Pilutė“, „Dainoriai“.

Politikai įsijautė: piešė „Naujųjų Vasiukų“ ateitį…

Ilgametė Švėkšnos šventės tradicija – miestelio vėliavos pakėlimas, kuriai kasmet kviečiamas aktyviausias ir aukštų mokymosi rezultatų pasiekęs tų metų gimnazijos abiturientas. Šiemet būti vėliavneše pakviesta aktyvi ir iniciatyvi gimnazistė Agnė Žiliūtė. „Esu laiminga. Tai – mano širdžiai artima vėliava“, – sakė mergina apie vėliavą, kuri šiemet pabuvojo ir Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje.Sveksna ziurovai

Pirmasis saviškius su švente ir miestelio 516-uoju gimtadieniu sveikino seniūnas Alfonsas Šeputis. Pasak seniūnijos šeimininko, kiekvieni metai kažką atima, ir kažką duoda, metai nuo praėjusios miestelio šventės nebuvo išimtis. Be kitų pasiekimų, jie atnešė ir nemažai naujų mažųjų švėkšniškių, tad teko ir naują grupę vietos vaikų darželyje atidaryti. Seniūnas pasidžiaugė, kad miestelyje nuolat atsiranda naujų jaunų veidų, kurie prisideda prie jo klestėjimo.

Pirmą kartą Švėkšnos šventėje dalyvavęs naujasis klebonas Julius Meškauskas sakė jau pastebėjęs, kad čionykščiai žmonės yra didelė jėga. Savo parapijiečiams jis linkėjo ir toliau puoselėti vienybę ir bendrystę, ir pakvietė į rytdienos šv. Mišias. Po Mišių klebonijos kiemelyje įgyvendinta nauja tradicija – klebono organizuota Agapė.

Susirinkusiuosius sveikino Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Pasak jo, švėkšniškiai pelnytai gali džiaugtis savo nuveiktas darbais, tad verti ir tinkamai pasilinksminti. Sveikinimus žėrė ir vietos politikai, kai kurie – net ir žymiojo Ostapo Benderio fantazijos perliukų pasisėmę, vardijo tokią šviesią šios seniūnijos ateitį, kad ją tik „Naujiesiems Vasiukams“ ir galima būtų prilyginti…

Šiemetinis Jokūbėlis – V. Vanagui

Jau daugiau nei du dešimtmečiai Švėkšna turi tradiciją padėkoti per metus labiausiai kraštui nusipelniusiam, jį garsinusiam ar puoselėjusiam žmogui – jam įteikiama šv. Jokūbo statulėlė. Vietos menininko Kęstučio Paulausko išdrožtą statulėlę jau yra gavę 23 šios seniūnijos (ir ne tik jos) žmonės. Šiemet toks pagarbos ženklas įteiktas inkakliškiui Valentinui Vanagui. Ilgametis šio kaimo bendruomenės „Ašva“ pirmininkas pagerbtas už aktyvią savo bendruomeninę veiklą, už įvairių renginių inicijavimą ir organizavimą gyvenvietėje.

Pagerbti seniūnijose gyvenančius ir dirbančius kultūros skleidėjus – tokią misiją šiemet sumanė Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Švėkšnoje, jo nuomone, toks žmogus yra Petras Čeliauskas – ilgametis istorikas, kraštotyrininkas, esperantininkas ir knygų leidėjas, kurio pristatinėti jau seniai niekam nebereikia. Šiemet žymusis kraštietis šventė savo 90-ies metų jubiliejų, jam ir įteikta Seimo nario dovana, kurią atvežė jo padėjėja Lijana Jagintavičienė.Sveskna

„Gražiai tvarkoma sodyba“ – tokios iškabos ir seniūnijos dovanotos gėlės nuo šiol papuoš šešias Švėkšnos sodybas, kurių šeimininkai ištisus metus daug darbo įdėjo jas puoselėdami. Jos įteiktos Vilkėno g. gyvenantiems Zitai Putvinskienei, Vaidai ir Arūnui Daniekams, Birutei Mickuvienei, Vyturių g, gyventojams Birutei ir Petrui Bieliauskams, Gintaro g. gyventojams Jūratei ir Arūnui Kurlianskams, Aušros g. įsikūrusiems Marytei ir Vaclovui Šarkoms bei Loretai ir Vidmantui Šarkoms, ir Gedminaičių kaimo gyventojams Ramunei ir Mindaugui Bočkams.

Dar ilgai susirinkusieji plojo suvažiavusiems muzikantams ir tiesiog bendravo su seniai matytais bičiuliais, kol Švėkšnos dangų nušvietė seniūnijos ir gimnazijos dovanoti fejerverkai

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.