Švelnina baudas už dūmijantį automobilį

Seimas sušvelnino atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Pirmą kartą nusižengę vairuotojai sulauks įspėjimo.

Šiuo metu už dūmijančius automobilius yra numatytos baudos, tačiau įspėjimas nenumatytas. Sušvelninti bausmes Seimas nutarė reaguodamas į gyventojų pasipiktinimą.

„Baikime žaisti tuos žaidimus, trūksta pareigūnų Aplinkos apsaugos departamente atlikti tiesiogines funkcijas. Šie pareigūnai baugins visuomenę, nes galės jus išeliminuoti iš eismo. Siūlau grįžti prie sveiko proto ir ištaisyti šią klaidą nors minimaliai“, – kvietė Artūras Skardžius.

Nekelti įtampos ragino ir demokratas Kęstutis Mažeika. Pasak jo, problema yra ne lengvieji automobiliai, o krovininis transportas, kuris tranzitu važiuoja per Lietuvą.

Prieš bausmių  sušvelninimą pasisakė laisvietis Vytautas Mitalas. „Lietuvoje egzistuoja automobilių taršos problema, nes daug techniškai netvarkingų automobilių važinėja gatvėmis. Reikia laikytis tų sprendimų, kuriuos priėmėme“, – sakė jis.

Šiuo metu, jei transporto priemonės į aplinką išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, tai užtraukia baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 300 iki 500 eurų. Baudos nuo 100 iki 500 eurų numatytos ir už transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą.

Šie nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 500 eurų ir atsakingiems asmenims nuo 600 iki 900 eurų.

Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti automobilius ir tikrinti jų išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros galiojimą, jei išmetami teršalai neatitinka reikalavimų.

Pagal ELTA inf.