Švenčių maratoną pradėję balčiškiai sveikino tėvus ir jaunavedžius

 

balciai moterysVasaros švenčių maratoną pirmieji – kaip ir kasmet – pradėjo Vainuto seniūnijos Balčių ir aplinkinių kaimų žmonės, šeštadienį susirinkę į jau jubiliejinį – 15-ąjį savo renginį „Sveika, vasara“. Balčiškiai šį savo susibūrimą kasmet skiria Tėvo dienai.

Šiemet vietos bendruomenė „Balčiuva“ neberinko gražiausių apylinkės sodybų, mat nutarė, kad tai padaryti yra per sunku, tačiau susigalvojo naujų tradicijų: pasveikino metų jaunavedžius ir garbią jubiliatę.

Sveikinimus skyrė tėčiams
bbalciai naujagim
„Balčia“ – himnas tokiu pavadinimu, sukurtas vietos mokytojos Stasės Ežerskienės žodžiais, jau nebe pirmus metus pradeda šio kaimo šventes. Ir šiemet juo renginį pradėjo šio krašto moterų ansamblis, taip pat pasivadinęs „Balčia“. Moteris keitė kaimo pradinukai, savo pasveikinimą skyrę tėčiams.

Balčiškiai sulaukė ir svečių. Rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad šio kaimo žmonės visada pirmieji pradeda rajono kaimų švenčių maratoną, ir pasidžiaugė, kad šiame kaime pastaruoju metu vyksta ypač daug renginių. Bendruomenei meras dovanojo medelį – šiemet jau maumedį, kuris netrukus sužaliuos šalia bendruomenės namų.

Merui pritarė ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, ir klebonas Vidmantas Šidlauskas.

Bendruomenės „Balčiuva“ pirmininkė Genutė Gofmanienė padėkojo gausiai susirinkusiems saviškiams, ir priminė, kad ši šventė rengiama jau 15-ąjį kartą. Ji taip pat pasveikino visus apylinkės tėčius su Tėvo diena.

Savo sveikinimus tėčiams skyrė ir renginį vedusi gimnazistė Sandra Sudeikytė bei penktokas trimitininkas Martynas Dirgėla.

Šventę ruošė visi

Šventės metu balčiškiai pasveikino per metus nuo praėjusios šventės šeimas sukūrusius Eglę ir Mindaugą Budelskius bei Modestą ir Roką Pocius. Bendruomenės dovanos atiteko ir naujagimiams, kurių šiemet sulaukta tik dviejų: Augustės susilaukė Lazduonėnuose gyvenantys Ingrida Gečaitė ir Martynas Miliauskas, o Beno – Balčių gyventojų šeima Jūratė Venckutė ir Donatas Ramza.

Dviguba šventė tądien buvo garbaus 80-mečio sulaukusiai Kivylių gyventojai Vandai Šmitienei, kurios bendruomenė taip pat neužmiršo pasveikinti.

balciai jaunaŠventės metu veiklos netrūko ir mažiems, ir dideliems. Vykusių krepšinio varžybų nugalėtojams vietinių komandai „Sveika vasara“ prizą skyrė seniūnas V. Mockus, tinklinio varžybų nugalėtojus „Avietes“ apdovanojo Kivylių kaimo ūkininkai Aida ir Audrius Vindžigelskiai.
Pramogų netrūko ir mažiesiems, mat pas juos į svečius atvyko ir policijos draugas Amsis. Visi kartu vakarop į dangų jie paleido jų svajones nešančius balionus.

Balčiškiams koncertavo mokinukai, kaimynai iš Bikavėnų – kapela „Lolytėlė“, dainininkai iš uostamiesčio.

Bendruomenės pirmininkė Genutė Gofmanienė ir jos pavaduotoja Virginija Kubilienė sakė, jog tikraisiais šventės rengėjais reikėtų vadinti visus aplinkinių kaimų gyventojus. „Patys žmonės kepė pyragus, spaudė sūrius, nešė medų, gamino sumuštinius, tvarkė aplinką ir puošė sceną, bendruomenės moterys virė plovą ir bulves su kastiniu – visi prisidėjo kas kuo galėjo. Net patys skambino ir klausė kuo mes galėtume prisidėti. Visiems esame be galo dėkingi už tokį bendruomeniškumą“, – sakė G. Gofmanienė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.