Švenčių palikimas – šiukšlių kalnai

siuskles knygnesiuŠiukšlių vežėjai šiukšles paliko šunims, varnoms ir vėjui.

Prieššventinio laiko džiugesį Gardamo seniūnijos Pašiliškės ir Juškaičių kaimų žmonėms jau ne vieną savaitę kartina… šiukšlės. Atliekų vežėjai „Ecoservice“ šiukšlių konteinerių šiame kaime nebetuština jau kelias savaites, atsikalbinėdami tai esą nepravažiuojamais keliais, tai neva sugedusiais automobiliais.

Panaši „šventinė“ padėtis ir Šilutėje. Redakciją užpylė skambučiai iš Melioratorių alėjos, Knygnešių, P.Jakšto, Vytauto gatvių, kurių gyventojai piktinasi, jog ir tarpušvenčiu, ir šventėms praėjus nebeturi kur išpilti atliekų: konteineriai perpildyti, krūvos atliekų dar nuo Kūčių suversta šalia jų.

Nors šiukšlės neišvežtos, bet žmonėms mokėti už atliekų išvežimą teks, o susirinkti visose pakelėse ir pakrūmėse vėjo, paukščių, kačių ir šunų jau ištampytas panaudotas sauskelnes, maisto atliekas ir visokiausias maisto pakuotes turės patys.
Šiukšlių vežėjai tikina apie tokią situaciją girdintys pirmą kartą ir neigia, kad neatlieka savo pareigų. Esą jie konteinerius tuštino įprastu grafiku, bet atliekų padaugėjo todėl, kad žmonės švenčių metu daugiau vartojo. Todėl gyventojai turėtų ne piktintis, o džiaugtis gerėjančiu gyvenimu…

Šiukšlės – visose pakampėsesiuskles melioratoriu

„Per visą gruodžio mėnesį šiukšlių iš mūsų kaimo neišvežė nė karto. Kiek kartų skambinome į UAB „Ecoservice“, prašėme jas išvežti, sulaukdavome atsakymo, jog išveš vėliau. Į skambučius atsakiusi moteris žadėjo, kad jų darbuotojai surinks visas šiukšles, kurių dabar ne tik konteineriuose, bet aplinkiniuose krūmuose, laukuose pilna. Tikino, kad iki gruodžio 26 dienos šiukšlynų tikrai neliks. Deja, niekas neatvažiavo surinkti. Vėl skambinau gruodžio 28 dieną. Tądien atsiliepusi darbuotoja nebuvo kalbi ir draugiškai nusiteikusi. Pasakius, iš kur ir dėl ko skambinu, ji tepasakė: „Nusibodo jums aiškinti“ ir padėjo telefono ragelį“, – kalbėjo Pašiliškėje gyvenantis Rimantas.

Nepasitenkinimo neslepia ir kiti šio kaimo gyventojai. Dar keli jų tvirtino taip pat skambinę dėl šiukšlių išvežimo. „Pirmiausia teisinosi, jog yra sugedęs šiukšlių surinkimo automobilis, vėliau – kad neva prastas kelias. Tai netiesa. Juk mes kasdien važiavome savo lengvaisiais automobiliais į darbus ir išvažiavome. O tarpušvenčiu ir paskutinis sniegas nutirpo“, – piktinosi Daiva.

Moteriai pikta ir todėl, kad jai jau visą mėnesį tenka be reikalo tampyti savo konteinerį iš sodybos kelis šimtus metrų iki pagrindinio kelio. Kadangi šiukšlių vežėjai neatvyksta, Daiva konteinerį kas kartą parsitempia atgal…

Moteris sakė paskutinį kartą į „Ecoservice“ skambinusi sausio 4 dieną, penktadienį. Tądien vėl kalbėjusi su nemandagia ponia. Daiva be užuolankų pranešė, jog Pašiliškės kaimo gyventojai kreipsis į merę, nes kitos išeities nebemato. Tuomet toji ponia irgi pasipiktinusi atrėžė: „Kas jūs per žmonės esate?“. Ir išjungė telefoną.

siuksles vytauto gPašiliškės žmonėms situacija nesuprantama ir todėl, kad vos už kelių kilometrų esančių Ramučių gyventojai tokių bėdų neturi.
Seniai perpildytuose konteineriuose esančias atliekas drasko paukščiai, vėliau išdraskytus maišus ir šiukšles nešioja vėjas.

Šiukšlių dabar pilna visur: krūmuose, pakelėse, grioviuose. Kas jas išrinks? Pasak čia gyvenančios Danutės, tą padaryti teks patiems kaimo žmonėms. Ir tik dėl to, jog kažkas neatlieka savo darbo, bet pinigus ima. Beje, gruodį nebeapsikentę žmonės jau kelis kartus iš visų pakampių rinko šiukšles.

Šilutėje šiukšlės guli nuo Kūčių

Tas pats ir Juškaičiuose – čia gyvenantis p.Zenonas guodžiasi atliekų vežėjų automobilio nematęs jau visą mėnesį, tad irgi jau nebežino, kur dėti savojo ūkio atliekas.

Panašiai jaučiasi ir šilutiškiai. Štai vakar užsukus į Melioratorių alėją čia sutikti gyventojai guodėsi, kad aplink konteinerius gulintys atliekų kalnai riogso čia dar nuo Kūčių. Geriausias to įrodymas – senų sulaužytų baldų likučiai, kuriuos įsiminė jau bene visi gyventojai.

Apvažiavę Knygnešių, H.Zudermano ir kitas miesto gatves išvydome tą patį vaizdelį: atliekų konteineriai taip apkrauti šiukšlėmis, kad per jas ir pačius konteinerius jau daug kur sunku įžiūrėti.

Šiukšlių vežėjų vadovė nieko nežino?..

„Vaistų turime“, – į klausimą, ką daryti Šilutės ir kaimų gyventojams, atsakė šiukšlių surinkimo sritį kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas.siuskles pasiliskes kaime

Jis apgailestavo, kad iki šiol apie šią situaciją esą nieko nežinojo Savivaldybė. Ir patikino, jog bus sudaryta komisija, kuri apžiūrės nurodytas vietas ir surašys aktą, o šiukšlių vežėjams esą teks visas vėjo ir katinų išnešiotas šiukšles surinkti patiems.

„Nenormalu, kad taip tąsoma žmonių kantrybė ir nervai“, – sakė V.Kamarauskas.

Pakalbėjęs su UAB „Ecoservice“ Šilutės padalinio vadove Giedra Beinoriene, jis galutinai nustebino žurnalistus. „G.Beinorienė apie tokias kaimų gyventojų bėdas girdi pirmą kartą, nes jau kelias savaites atostogauja. Vadovė tikino, kad jos pavaldiniai negalėjo taip nemandagiai atsakinėti klientams ir pažadėjo aiškintis situaciją“, – prieš savaitę žurnalistus ramino V.Kamarauskas.

Pasak V.Kamarausko, sausio 4 dieną G.Beinorienė buvo iškviesta į Savivaldybę ir patikino, kad atliekos iš kaimų bus išvežtos per savaitę, o mieste esą ir taip viskas yra tvarkoje.

Kokia „tvarka“ mieste yra iš tikrųjų, rodo vakar darytos nuotraukos. O pamatęs tokius užfiksuotus vaizdus V.Kamarauskas nebeiškentė: „Išties jie paskutiniuoju metu dirba labai blogai“, – konstatavo ir jis.

Šilutės rajonas vis dar užpustytas?..

Dar įdomesnių „faktų“ išgirdome pakalbinę UAB „Ecoservice“ generalinį direktorių Vilniuje Saulių Budrevičių. Direktorius tikino, kad nei bendrovės automobiliai tarpušvenčiu gedo, nei žmonių mažiau dirbo. siuksles pasiliskes kaime 1Esą vienintelė tokio apsišiukšlinimo priežastis esanti… švenčių dienomis smarkiai išaugęs šilutiškių vartojimas. „Taigi nedramatizuokime, turėtume tik pasidžiaugti, kad žmonės gyvena vis geriau“, – optimistiškai šilutiškiams siūlė S.Budrevičius.

Tiesa, jis atsiprašė tų gyventojų, kuriems teko išgirsti nemandagius įmonės Šilutės padalinio darbuotojų atsakymus į savo klausimus, ir pažadėjo „kalbėtis“ su Šilutės darbuotojais dėl jų tono bendraujant su klientais.

O pasikalbėjęs pranešė, esą atokesni mūsų rajono kaimai visą mėnesį taip užpustyti, kad net didžiulės šiukšliavežės tokių pusnių neįveikiančios.

Kaip tuomet tų kaimų gyventojai važinėja į darbus, direktorius negalėjo atsakyti…

S.Budrevičius sakė, jog ir vakar ryte viena mašina užklimpo važiuodama į Didšilių kaimą. Nuo 7 val. purvyne kapstęsi vežėjai 13 val. automobilio dar nebuvo ištraukę. „Štai ir vėl nebenuvažiuosime pas kuriuos nors klientus, kur turėjome nuvažiuoti šiandien. Ir tokios situacijos mūsų darbe būna kone kasdien“, – sakė direktorius.

Anot S.Budrevičiaus, šiukšlių vežėjų darbas nėra blogai organizuotas, per pūgas bendrovės žmonės dirbę net po 14-16 valandų. Komunalinių atliekų tvarkymui praėjusį šeštadienį buvo sudaryta net papildoma brigada. Telefono šios įmonės darbuotojai nekeliantys todėl, kad šis jau ir taip „raudonas“ nuo skambučių. Todėl jis prašė šilutiškių supratingumo.

„Per šią savaitę visa Šilutė bus sutvarkyta“, – pažadėjo S.Budrevičius.