Šventinė eilių ir muzikos pynė bibliotekoje

poezija krastietesEilių ir muzikos popietėje „Meile, ar turi atmintį…“, vykusioje Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, savo kūryba dalinosi dvi sielos bičiulės, kraštietės pedagogės Asta Grigalienė ir Dijana Vilkišienė – Pociūtė, dovanodamos čia atėjusiems artimiesiems, bičiuliams poeziją, dainą, muziką.

Savo kūrybos daina visus pasveikino iš Vilniaus atvykusi buvusi Šilutės 3-iosios vidurinės mokyklos (dabar – Martyno Jankaus pagrindinė) auklėtinė D.Vilkišienė – Pociūtė. Toliau į žiūrovų širdis smelkėsi jautrios ir prasmingos Pamario pagrindinės mokyklos mokytojos A.Grigalienės skaitomos savos kūrybos eilės. Jas keitė Dijanos atliekama dainuojamoji poezija, paliesdama kiekvieno atėjusiojo sielą. Čia suskambėjo ir debiutinė jos sukurta daina pagal šilutiškės eiliuotojos Janinos Šveikauskienės posmus bei kitos dainos pagal šio renginio dalyvės A.Grigalienės eiles ir daugelis kitų autorės atliekamų muzikinių kūrinių.

„Muzika yra tikrasis mano kelias. Jau vaikystėje svajojau apie muzikos mokyklą. Pirmosios dainos gimė dar besimokant mokykloje. Susirasdavau man patinkančias eiles ir sukurdavau joms muziką. Ir dabar ieškau prasmingų eilių, įdedu jas į muzikos apvalkalą ir taip gimsta poezijos daina. Didelis džiaugsmas yra dovanoti savo dainas ir širdies dalelę žmonėms“, – sakė Dijana.

Ji gimė ir augo Šilutėje, mokėsi Šilutės vaikų muzikos mokykloje. Baigusi vidurinę mokyklą pasirinko ne muzikės, o matematikės kelią. Po studijų tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute grįžo dirbti į Šilutę, bet po metų, sukūrusi šeimą, apsigyveno Vilniuje. Supratusi, kad jos gyvenime muzika užima svarbią vietą, įstojo ir baigė Vilniaus konservatoriją, įgydama chorinio dirigavimo specialybę. Chorvede netapo, bet dirbo pradinių klasių mokytoja, kūrė muziką vaikams. Dirbdama dar baigė edukologijos krypties pradinio ugdymo pedagogikos studijas Šiaulių universitete.

Šiuo metu moko vaikus dainuoti, skambinti pianinu, yra neformalaus ugdymo pedagogė.

A.Grigalienė prisipažįsta, kad pirmieji paeiliavimai buvo iš reikalo – tai kokiai nors šventei, tai sveikinimas draugui. „Labai gerai prisimenu patį pirmąjį savo kūrybinį bandymą. Šviesios atminties anglų kalbos mokytoja Danutė Didžiūnienė per pamoką uždavė išversti anglišką ketureilį į lietuvių kalbą. Visi vertė pažodžiui, o aš kažkodėl sueiliavau. Perskaičiau… Mokytoja paprašė paskaityti dar kartą. Tada ji man nieko nepasakė, bet, manau, kad ji pirmoji pajuto, kad turiu kažkokį kūrybinį grūdelį, kurį reikėtų auginti. Dar neužauginau… Dar tik pradedu… Bet būtinai auginsiu… Vien dėl jos ir dėl tų, kurie tiki manimi, tai verta daryti…“, – atviravo Asta.

Asta gimusi Telšiuose, vėliau su tėvais apsigyveno Švėkšnoje. Čia prabėgo vaikystė, čia baigė vidurinę mokyklą. Toliau – rusų kalbos ir literatūros filologijos studijos Vilniaus universitete. Po studijų atvyko į Šilutę, dirbo mokytoja tuometinėje Šilutės rusakalbių mokykloje. Vėliau mokėsi Klaipėdos tęstinių studijų universitete, kuriame baigė anglų kalbos studijas ir dabar jos moko Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokinius.