Šventinę pirotechniką paštu siųsti draudžiama

SiuntaLietuvos paštas primena, kad pašto siuntose griežtai draudžiama siųsti bengališkąsias ugneles, fejerverkus ir kitus pirotechnikos gaminius. Tokios siuntos kelia rimtą pavojų tiek jos gavėjui, tiek pašto darbuotojams.

„Besiruošdami Naujųjų metų sutikimui gyventojai neretai paštu siunčia šiai šventei skirtą atributiką – fejerverkus, bengališkąsias ugneles ir kitus įvairius pirotechnikos gaminius. Norime priminti, kad tokio turinio pašto siuntas griežtai draudžiama siųsti, nes jos gali sukelti rimtą pavojų tiek siuntos gavėjo, tiek mūsų darbuotojo sveikatai“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Pagal tarptautinius reikalavimus pašto siuntose yra draudžiama siųsti visas degiąsias, radioaktyviąsias, toksines, oksiduojančias ir kitas pavojingas medžiagas, ginklus, degtukus ir žiebtuvėlius. Griežtai draudžiama paštu siųsti narkotines ir psichotropines medžiagas, nuodus.

Tarp dažniausiai sulaikomų pašto siuntų su draudžiamais siųsti daiktais – oro pagalvės, įvairūs aerozoliai, degieji skysčiai ir spiritiniai gėrimai. Monetas, banknotus, čekius ar bet kokius pareikštinius vertybinius popierius, apdirbtą ar neapdirbtą platiną, auksą arba sidabrą, brangakmenius, papuošalus ir kitus vertingus daiktus galima siųsti tik įvertintosiomis siuntomis.
Pašto siuntos, kuriose aptinkama draudžiamų siųsti daiktų yra sulaikomos, todėl nepasiekia gavėjų.

Daugiau informacijos apie draudžiamus siųsti daiktus ir kitus pašto siuntoms taikomus ribojimus  galima rasti internetiniame Lietuvos pašto tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt arba sužinoti paskambinus informacijos telefonu 8 700 55 400.