Šventinės dienos: degė namas, kaimynus išgąsdino senolė, automobiliai slydo nuo kelio

Gaisras 3_Lapaliuose_spaliŠilutės ugniagesiams šių metų Kalėdos, lyginant su kai kurių ankstesniųjų metų didžiosiomis šventėmis, buvo palyginus ramios. Tiesa, įvyko kelios nelaimės keliuose, porą kartų degė šiukšlių konteineriai ir kompostinė. Liepsnojo ir suodžiai kaminuose, tačiau į šiuos gaisrus suspėta laiku ir gyventojų turtas išgelbėtas.

Ugniagesiai pastebi, kad šilutiškiai jau išmoko švęsti ramiai ir kultūringai, tačiau primena, kad daugiausia nelaimių įvyksta Naujųjų naktį…

Degė suodžiai, virto automobiliai

Dar gruodžio 21-ąją, šeštadienį, užsiliepsnojo gyvenamasis namas Šilutės sodų bendrijoje „Gintaras“. Mūrinis, dailylentėmis apkaltas namas užsidegė jau sutemus, tuo metu šeimininkų nebuvo namuose. Gaisrą pastebėjo kaimynai, jie ir iškvietė pagalbą. Į gaisravietę išskubėjo dvi Šilutės ugniagesių autocisternos ir viena iš Žemaičių Naumiesčio. Skubiai atvykę ugniagesiai ugnį suvaldė ir išsaugojo namą.

Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad gaisro metu apdegė tik keli kvadratiniai metrai dailylenčių ir šiltinimo medžiaga, kuria buvo apkaltas namas. Spėjama, kad gaisras kilo dėl to, kad dūmtraukis buvo pritvirtintas prie sienos, metalas lietėsi prie medienos, o kaminas nebuvo apkaltas karščiui atsparia medžiaga. „Taip įrengtas kaminas turi būti apdirbtas karščiui atsparia medžiaga“, – sakė R. Mačijauskas.

Kūčių dieną ugniagesiams teko gesinti šiukšlių konteinerį Gaidelių kaime, į kurį vietiniai gyventojai greičiausiai ir vėl supylė karštus pelenus. Tą pačią dieną jų pagalbos šaukėsi ir Cintjoniškių g. gyvenantys šilutiškiai, kuriems durų neatidarė garbaus amžiaus moteris.

Paaiškėjo, kad moteriai viskas gerai, ji duris atvėrė dar iki atvykstant gelbėtojams. O gruodžio 29-ąją PGT vyrams teko skubėti į „Rasos“ sodų bendriją, kur sodininkai uždegė kompostinę. 

Gautas parnešimas ir iš Vainuto, kad Medžiotojų g. apvirto automobilis, o jame yra prispaustų žmonių. Tačiau nurodytu adresu jokio automobilio ugniagesiai neaptiko.

Dar vienas pranešimas apie nelaimę kelyje iš Vainuto atskriejo jau gruodžio 25-ąją. Tuomet pranešta, kad automobilis „Opel“ nuvažiavo nuo kelio ir apvirto ant šlaito, o viduje yra prispaustas žmogus. Atvykus ugniagesiams jis jau buvo išlipęs.

Gruodžio 26-osios rytą Šilutėje, Žemaičių g. stovinčio namo kamine degė suodžiai. Atvykę ugniagesiai apsaugojo namą ir jo gyventojus nuo kur kas didesnės nelaimės.

Priekyje – Naujųjų naktis

R. Mačijauskas pastebi, kad šilutiškiai jau išmoko kultūringai ir ramiai švęsti didžiąsias metų šventes, nes šių Kalėdų dienomis išvengta skaudžių nelaimių sprogus petardoms.

Tačiau PGT viršininkas primena, kad bene daugiausiai nelaimių įvyksta Naujųjų metų naktį, kuri dar priešaky.

„Įprastai Naujųjų metų naktį būna daugiau nelaimių, nei kurią kitą. Tai žinome jau seniai, todėl tuomet budi sustiprintos ugniagesių pajėgos“, – sakė R. Mačijauskas.

Todėl jis ragina miestelėnus būti itin atsargius, o sprogdinant petardas laikytis visų saugumo taisyklių.