Šventinį laikotarpį apkartino avarija, dujų sprogimas

20141225 105048Švenčių laukimas ne vienai rajono šeimai atnešė ne ramybę, o skausmą.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį (gruodžio 19 d.), apie 23.30 val., Vokietijoje į avariją pateko 33 metų šilutiškio vairuojamas mikroautobusas, vežęs 14 keleivių.

Kalėdų rytą Balčių kaime po didelio sprogimo užsidegė gyvenamasis namas, sunkiai sužaloti sodybos šeimininkai.

Šilutiškis pateko į avariją Vokietijoje

Šilutiškis Vokietijoje vairavo mikroautobusą, kuriame vežė 13 keleivių. Moterys keliavo namo iš darbų – jos pas vokiečius namuose dirbo slaugėmis.

Avarija įvyko automagistralėje A9 tarp Hale ir Biterfeldo – Wolfeno miestų. Kaip rašo Vokietijos žiniasklaida, lietuvis vairuotojas per vėlai pastebėjo sulėtėjusį automobilių srautą dėl tuo metu uždarytos vienos iš eismo juostų. Vyras nespėjo pasirinkti saugaus greičio ir rėžėsi į sunkvežimį  „Mercedes“.

Vairuotojas ir priekyje sėdėjusi keleivė sunkiai sužeisti, juos iš automobilio vadavo ugniagesiai gelbėtojai. Kiti mikroautobuso keleiviai atsipirko lengvesniais sužalojimais. Nukentėjo ir krovininio automobilio vairuotojas ir keleivis.

Mikroautobuso keleiviai, švenčių proga grįždami namo, vežėsi  pilnus krepšius lauktuvių, po susidūrimo dešimtys krepšių išsibarstė ant kelio. Greitkelyje pasklido automobilių nuolaužos, medikai,  teikiantys pagalbą avarijos metu nukentėjusiems asmenims automagistralėje įsirengė mobilią palapinę. Žmonių gelbėjimo operaciją apsunkino tai, kad nuo nelaimės vietos ligoninės yra gana toli.

Eismas automagistrale A9  po avarijos visiškai užblokuotas keletui valandų. Eismas šiuo keliu vėl atnaujintas tik 3.30 val. nakties.

Avarijos metu padaryta žala siekė apie 10 000 eurų.

Kalėdų rytą name sprogo dujos

Ketvirtadienio rytą viename iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo namų sprogo dujų balionas. Sprogimo banga buvo tokia didelė, kad visame name išdužo stiklai, šukės išsibarstė apie 50 metrų aplink pastatą. Gaisro metu stipriai nukentėjo namo šeimininkai. 50 metų vyras ir 42 metų moteris dėl patirtų stiprių nudegimų buvo išgabenti į Kauno klinikas.
Į įvykio vietą atvyko keturi ugniagesių gelbėtojų ekipažai.

Gyventojai pasipiktinę, jog greitosios medicinos pagalbos teko laukti kone dvi valandas, kol šie atvyko į Balčių kaimą, kuris nuo Šilutės nutolęs apie 30 kilometrų.

Sprogimas galėjo įvykti dėl to, jog netinkamai buvo prisuktas dujų balionas. Jis stovėjo netoli židinio.
Pas tėvus Kalėdų švęsti grįžusi 23 metų dukra sprogimo metu stovėjo prie viryklės. Po sprogimo bangos ji iššoko pro išdužusį langą laukan.

Namo šeimininkai nespėjo iš namo išgelbėti nė vieno vertingo daikto. Viskas sudegė, liko tik namo sienos.