„Šventoji kontrabanda“ – knygnešystė

knygnesio diena naumiestisĮ Žemaičių krašto etnokultūros centro muziejuje surengtą popietę „Šventoji kontrabanda“, skirtą Knygnešio dienai paminėti, susirinko pilnutėlė žiūrovų salė. Popietę organizavo etnokultūros centro muziejininkė – edukatorė  Nijolė Stanelienė.

Čia netrūko šilumos ir jaukumo, nes dūzgė Vainuto folkloro kolektyvo „Vainuta“, vadovaujamo Loretos Mieliulytės, atvežtos „bitelės“.

Smagu ir gera buvo renginyje matyti daug jaunų veidų, mat apie mūsų krašto knygnešius kalbėjo jaunimas. Žemaičių Naumiesčio  gimnazistai susirinkusiems pristatė spaudos draudimo laikotarpiu triūsusius vietos knygnešius. Gimnazistus paruošė gimnazijos istorikės – mokytojos Marytė Lidžiuvienė ir Liucija Šertvytienė.

Apie Švėkšnos „šventosios kontrabandos“ nešėjus kalbėjo „Saulės“ gimnazijos gimnazistai. Jiems kompoziciją paruošti padėjo mokytoja Ramutė Zagurskienė, o į renginį atlydėjo Švėkšnos muziejininkė Monika Žąsytienė.

Žymaus mūsų buvusio kraštiečio rašytojo, visuomenės veikėjo, knygnešio, kilusio iš Galnės kaimo, Juozapo Miliausko – Miglovaros eilėraščiu Žibutė Pietaraitienė pakvietė Vainuto folkloro kolektyvą „Vainuta“ dainai ir šokiui. Vainutiškiai žiūrovams įrodė, kad nesvarbu, jog už lango  žvarbu ir šalta, o bitelės vis tiek dūzgia nešiodamos gerumą iš širdies į širdį.

Gražiai į renginį įsipynė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivių dailyraščio darbai, skirti Knygnešio dienai. Šią parodėlę organizavo gimnazijos bibliotekininkės Ksevera Toliušienė ir Regina Vingienė.

Renginio dalyviams dėkojo Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas ir Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas.