Šviesas gatvėse reguliuoja kompiuteriai

Apsvietimas nakti ZAL 5884„Šilutės savivaldybė – praskolinta, jos vadovai nuolat dejuoja dėl lėšų stygiaus, bet taupyti nesugeba net ten, kur pataupytų net ir neišmanėlis“, – tokią nuomonę išsakė redakcijai paskambinusi mūsų skaitytoja. Ji kalbėjo apie elektros netaupymą tuomet, kai dienos ilgėja ir pataupyti būtų galima.

Šilutiškė sakė tokį pat neūkiškumą pastebėjusi pernai, dėl to net skambinusi miesto seniūnijos vadovams. Tačiau niekas nesikeitė, tas pats vaizdas gatvėse ją piktina ir šiemet.

Šilutės gatvėse net dabar, kai anksti prašvinta ir vėlai temsta, žibintai šviečia nuo 22 valandos vakaro (dar būna šviesu) iki maždaug 5 valdandų ryto (tada jau būna šviesu).

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, komentuodamas šilutiškės priekaištus, sakė, kad žmonės nereguliuoja gatvių apšvietimo – jis reguliuojamas kompiuterizuotai, priklausomai nuo to, kiek šviesos tuo metu yra lauke.

Štai praėjusios savaitės pabaigoje, pasak seniūno, lempos automatiškai užgesdavo apie 3 ar 3.30 valandą, mat jau tada pradėdavo švisti. Vakare jos užsižiebdavo apie 23 val., nes tik tada pradėdavo temti.

Tiesa, visą naktį pastaruoju metu apšviečiamos tik centrinės Lietuvininkų ir Tilžės gatvės, kitos gatvelės buvo apšviečiamos tik tamsiuoju metų laiku. Jose žiemą lempos rytais buvo uždegamos apie 4-5 val., kad gatvių valytojai galėtų matyti, kur valyti. Vakarais jos šviečia iki 1 valandos nakties.

Bet, pasak R.Steponkaus, visai nuneigti žmgiškojo faktoriaus įtakos negalima, nes bet kokia automatika ir kompiuteriai turi vieną prastą savybę – jie kartais genda. Štai tada ir praverčia neabejingų šilutiškių pastabumas.

„Ačiū gyventojams, kurie paskambina į seniūniją, pamatę degančias šviesas tada, kai jau gal nebereikėtų. Nes sistema kartais sugenda, o mūsų žmonės pastebi ne kiekvieną lempą. Todėl tokių skambučių lauksime ir ateityje“, – dėkojo šilutiškiams seniūnas.