„Šviesoforo“ konkurso nugalėtojai – šilutiškiai

sviesoforasPradinių klasių mokinių saugaus eismo konkurso „Šviesoforas“ regioninis turas penktadienį į Šilutę sukvietė moksleivius iš visos apskrities mokyklų.

Pradinukai demonstravo, kaip moka kelių eismo taisykles, kaip sugeba saugiai pereiti gatvę, ir kitas žinias, o juos vertino policijos pareigūnų komisija.

Jau daugiau nei 10-metį „Šviesoforo“ konkursai vykdavo vis kitame Klaipėdos apskrities mieste, bet šiemet pradinukus pakvietė Šilutės Pamario pagrindinė mokykla. Čia suvažiavo po dvi komandas iš Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Pagėgių ir Kretingos. Rungėsi ir dvi šilutiškių komandos – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir Žemaičių Naumiesčio pradinės mokyklos – darželio. Iš viso sulaukta 13-kos komandų.

Vaikai sprendė užduotis kelių makete, rodė, kaip teisingai privalu nešioti atšvaitus, Kelių eismo taisyklių pažeidimus turėjo nustatyti stebėdami vaizdo užduotis. Vieną iš rungčių – kelio ženklų dėlionę – konkurso organizatoriai patikėjo organizuoti ilgamečiam šio konkurso partneriui, vairuotojų mokyklos savininkui Vaclovui Mikloviui.

Buvo ir kapitonų varžytuvės bei praktinių užduočių: pradinukai žingsniavo per gatvę pėsčiųjų perėjoje ir sankryžoje, o jų saugumą užtikrinti šiose vietose padėjo savanoriai.

Bene smagiausios vaikams buvo varžybų pabaigtuvės, mat kol komisija skaičiavo balsus, dalyvius į žaidimų sūkurį įtraukė dryžuotas svečias – Baltasis Zebriukas. Bet ir jis neleido pamiršti, kokiame konkurse jie ką tik dalyvavo. Pavyzdžiui, klausinėjo vaikus, ar vairuodami automobilį jų tėvai kalba mobiliuoju telefonu?.. O taip darantiems ragino priminti, kad kartu važiuoja jų vaikas, kuris nori būti saugus.

Komisijos sprendimu, geriausiai konkurse pasirodė šeimininkai – Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai, antri buvo irgi mūsų rajono atstovai naumiestiškiai. III vieta atiteko iš Gargždų atvykusiems mokinukams.