Sviestą keisime augalinės kilmės riebalais

sviestasAurelijus Veryga paskelbė verdiktą dėl sviesto likimo darželiuose ir mokyklose.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ketinimas sviestą pakeisti margarinu sulaukė itin priešiškos reakcijos. Žmonės nesuprato, kodėl vaikai bus maitinami įvairių priedų turinčiu margarinu, o ne produktu, kurį nuo seno valgo daugelis kartų.

Tačiau po kurio laiko ministerijos pozicija pasikeitė, SAM sušvelnino sprendimą.

Portalasi lrytas.lt informavo, jog susisiekus su SAM, paaiškėjo, kad nors rekomendacijos pieno riebalus keisti augaliniais išliks, jos bus nebe tokios griežtos.

„Nepaisant to, kad užsienio ekspertai rekomenduoja, matome, jog mūsų žmonėms reikia daugiau laiko pasiruošti, įprasti ir apsiprasti su pokyčiais, nes nusistovėję mitybos įpročiai yra kitokie. Ir tai normalu, žmogiška bei suprantama. Tad ministras Aurelijus Veryga priėmė sprendimą, kad bus atsisakyta konkrečios rekomendacijos sviestą keisti margarinu. Tad ruošiamas ministro įsakymo pakeitimas,  kuriame bus rekomenduojama gyvulinės kilmės riebalus keisti aliejumi ar kitais augalinės kilmės riebalais“, – teigė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Nuo rugsėjo 1-osios turėjusiame įsigalioti ministro A.Verygos patvirtintame „Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitime buvo siūloma riboti gyvulinės kilmės riebalus, o pieno riebalus iš viso uždrausti. Pakeitimo apraše buvo nurodyta sviestą pakeisti aliejumi ar margarinu. Pastarojo sudėtyje sočiųjų riebalų rūgščių galėtų būti ne daugiau kaip 33 proc. bendrojo riebalų kiekio. Ribojamas buvo ir pieno riebumas – vaikams nurodyta tiekti tik pasterizuotą, ne didesnio nei 2,5 proc. riebumo pieną.