Švietimo įstaigose pradingo 29 darbo vietos

e3529d0846cdd5f4d9538f4264935f285f381c92 articleMažėjantis moksleivių skaičius ir negerėjanti rajono finansinė situacija rajono politikus verčia koreguoti ir švietimo darbuotojų skaičių. Rajono Tarybos posėdyje patvirtintas naujas švietimo įstaigų pareigybių didžiausias leistinas skaičius, kuris už dabartinį mažesnis kone 30 etatų.

Numatyta, kad kitais mokslo metais rajono mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose galimi 877,42 etato, o šiais mokslo metais buvo leista turėti 906,6 etato.

Taigi švietimo įstaigose pradingo 29,18 etato, t.y. mažiausiai 29 darbo vietos.

Rekordiškai daug etatų panaikinta Rusnės specialiojoje mokykloje – net 14.

Atsisakė valgyklos ir katilinės

Kitaip nei daugumoje rajono švietimo įstaigų, Rusnės specialiojoje mokykloje moksleivių skaičius nebus mažesnis. Pasak mokyklos direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Kęstučio Šarkos, nuo rugsėjo 1 dienos mokykloje moksleivių netgi keliais padaugės. O darbuotojų etatų skaičius mažinamas dėl Savivaldybės administracijos ir politikų įvykdytų reformų. Mokyklos pastatų šildymo rūpesčiai perduoti privačiai įmonei. Be to, dar praėjusių metų žiemą teko atleisti tris virėjas, dietologę, sandėlininką, nes moksleivių maitinimas buvo perduotas bendrovei „Kretingos maistas“. 

Mokyklos direktorius Romualdas Blechertas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad teko panaikinti po pusę naktinės auklės, pastatų priežiūros darbininko ir buhalterės etatų. Tiesa, įstaigos vadovas pripažino, kad keli iš dabar panaikintų 14 etatų praėjusiais mokslo metais buvo laisvi. Priimti į tas pareigas naujų darbuotojų mokykla negalėjo tik dėl nepakankamo finansavimo, o ne dėl to, kad sveikatos problemų turintiems moksleiviams nereikia auklėtojų ar pedagogų.

R.Blechertas tikisi, kad Rusnės specialioji mokykla šiemet gaus tokį finansavimą, koks buvo suplanuotas, ir sumažinus etatų skaičių likusiems darbuotojams nereikės eiti nemokamų atostogų.

Steigiami daugiafunkciai centrai

Iš 46 rajono mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų devyniolikoje darbuotojų etatų skaičius bus mažesnis, o trijose įstaigose darbuotojų skaičius padidės.

Šilutės lopšelyje – darželyje „Pušelė“ nuo rugsėjo numatyta 3,07 etato daugiau nei šiais mokslo metais, nes šioje įstaigoje suburta dar viena darželinukų grupė.

Kintų vidurinėje mokykloje prireiks vieno naujo etato, nes šioje mokykloje steigiamas daugiafunkcis skyrius.  O Inkaklių gyvenvietėje įkuriama visiškai nauja įstaiga – Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras. Šioje gyvenvietėje veikė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pradinių klasių skyrius, kuriame pedagogai turėjo 1,5 etato. Dabar šis skyrius taps atskira įstaiga ir turės 3 darbuotojų etatus.

Mūsų rajone mokykla – daugiafunkcis centras yra naujas reiškinys, kurio tikslas – ne tik organizuoti pradinės mokyklos veiklą, bet ir organizuoti laisvalaikio, kultūros renginius, bendradarbiauti su bendruomeninėmis organizacijomis.

Reikia švietimo pagalbos specialistų

Švietimo įstaigose, be įprastų pedagogų, dirba ir švietimo pagalbos specialistai – logopedai ir specialieji pedagogai. Jie dirba su vaikais, turinčiais kalbos ir ugdymo sutrikimų. Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Nemanienės, šiuo metu rajono įstaigose dirba 16 logopedų ir keli specialieji pedagogai. Pastarųjų nėra daug, nes vienam specialiojo pedagogo etatui įsteigti reikia, kad mokykloje būtų ugdomi bent 20 specialių poreikių moksleivių, o vienam logopedo etatui steigti reikia 60 vaikų, turinčių kalbėjimo sutrikimų. Dabar daugelis mokyklų švietimo pagalbos specialistus priversti dalintis, juos įdarbindami kiekvienoje mokykloje mažomis etato dalimis.

Mokyklų vadovai ypač saugo šios srities specialistus, nes vaikų su tokiais sutrikimais nemažėja. V.Nemanienė mano, kad minėtų specialistų problema pradėta spręsti iš esmės. Jau ruošiami abi sritis išmanantys specialistai – specialieji pedagogai – logopedai, kurie galės turėti visą darbo krūvį vienoje mokykloje: pusdienį dirbti specialiuoju pedagogu, kitą darbo laiką – logopedu.