„Švyturys“ griežtina taisykles: į alaus kultūros renginius – tik be vaikų

 Aludariu diena Svyturio darykloje 2Klaipėdos aludaris paskelbė griežtinantis socialinės atsakomybės nuostatas ir tikisi, kad jo pavyzdžiu paseks visi Lietuvos aludariai. Jau šeštadienį, liepos 16 d., į Klaipėdos darykloje vyksiančią Aludarių dieną nebus įleidžiami nepilnamečiai asmenys, net jeigu jie atvyks su tėvais. Klaipėdos aludaris tikisi uostamiesčio gyventojų ir svečių supratimo bei viliasi, kad griežtesnė tvarka taps įprasta alaus kultūros renginiuose.

„Suprantame savo atsakomybę ugdant jaunąją kartą ir laikomės pozicijos, kad nepilnamečiai asmenys neturėtų būti šventėje, kurios pagrindinė tema – alus, jo gamyba ir degustacijos. Kadangi griežtai laikomės įstatymų, saugančių nepilnamečius nuo alkoholio reklamos, nutarėme žengti šį logišką juos papildantį žingsnį.  Vartoti, ar nevartoti alkoholį – turi būti suaugusio žmogaus pasirinkimas, kurio neturėtų veikti jokios išankstinės nuostatos.Tikimės, kad nesukelsime nepatogumų į šventę atvykstantiems svečiams, nes apie šį draudimą plačiai informuojame iš anksto. Netgi atvirkščiai – tikimės supratimo bei pritarimo griežtesnei tvarkai ir sieksime, kad ji taptų įprasta visuose alaus kultūrai skirtuose renginiuose“, – sako UAB „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Nuo šiol griežtesni socialinės atsakomybės standartai bus taikomi visuose „Švyturio-Utenos alaus“ organizuojamuose renginiuose, skirtuose skatinti alaus kultūrą.

Pasikeitimus pajus ir liepos paskutinį savaitgalį uostamiestyje šurmuliuosiančios Jūros šventės svečiai – renginio organizatoriai kvies švęsti kultūringai ir skatins vairuojančius svečius rinktis nealkoholinį alų.
„Švyturys“ artimiausiomis dienomis ketina pasirašyti memorandumą, kuriuo įsipareigos visiems Jūros šventėje prekiausiantiems verslininkams tiekti ir įprasto alaus alternatyvą – nealkoholinį alų.

Didžiausio vasaros renginio – Jūros šventės – organizatoriai kreipėsi į šventėje prekiausiančius verslininkus ir tiekėjus dėl alkoholiniams gėrimams alternatyvių produktų pasiūlos užtikrinimo. Jūros šventės rengėjai sako siekiantys ne draudimais, o demokratinėmis priemonėmis mažinti alkoholio vartojimą viešuosiuose renginiuose.

 „Mes palaikome Jūros šventės organizatorių iniciatyvą, tikėdami, kad galimybė šventės svečiams pasirinkti alternatyvų, alkoholio neturintį alų, efektyviau nei draudimai prisidės prie alkoholio vartojimo mažinimo tokiuose renginiuose. Juolab, kad turime net tris jo rūšis, įtinkančias visiems skoniams – ne tik lagerį bei kvietinį, bet ir naująjį juodą nealkoholinį alų. Norėtume, kad kiekvienas prekybininkas palaikytų šią iniciatyvą, skatinančią atsakingą alkoholio vartojimą“, – sako R. Viršilas.

Suprasdamas savo socialinę atsakomybę, „Švyturys-Utenos alus“ nuolat skiria didelį dėmesį atsakingo alkoholio vartojimo kultūros skatinimui. Visos bendrovės produkcijos pakuotės ženklinamos specialiu ženklu, įspėjančiu nevairuoti išgėrus. Taip pat, siekdamas prisidėti prie alkoholio vartojimo tarp nepilnamečių bei jaunų asmenų mažinimo, „Švyturys-Utenos alus“ jau šešerius metus savo reklamose nerodo jaunesnių nei 25 m. asmenų, bei palaiko kitas atsakingo vartojimo iniciatyvas.

Trečią kartą darykloje organizuojama alaus kultūrai ir tradicijoms pristatyti skirta Aludarių diena yra pirmasis renginys, kuriame bus pritaikyti daug griežtesni bendrovės socialinės atsakomybės standartai.

Į „Švyturio“ daryklą šeštadienį atvykę tik pilnamečiai šventės svečiai galės prisiliesti prie šimtmečius Klaipėdoje gyvuojančios alaus kultūros, pabuvoti ekskursijose daryklos patalpose, susipažinti su dešimtimi skirtingų alaus rūšių ir stilių bei alaus ir maisto derinimo subtilybėmis. Šventišką nuotaiką visą popietę kurs kviestinės muzikos žvaigždės – Vidas Bareikis, BA, o vakare klaipėdiečiams ir miesto svečiams geriausias savo dainas atliks Saulius Prūsaitis, „Biplan“, „Golden Parazyth“ ir kiti.