„Swedbank” šturmuojančius šilutiškius filialo vadovas M.Valaitis ragino nepasiduoti dirbtinei panikai

DSC 0413Šimtai šilutiškių ir rajono gyventojų šiandien rikiavosi eilėse prie „Swedbank” bankomatų, grūdosi pačiose banko patalpose, norėdami atsiimti čia laikomus savo pinigus. Žmonių paniką sukėlė kelias dienas internetu platinami gandai, kad „Swedbank” bankrutuoja.

Tačiau banko Šilutės filialo vadovas Martynas Valaitis ragina klientus nepasiduoti kažkieno sukeltai panikai, nes, jo žodžiais tariant, bankas dirba stabiliai, niekam nėra grėsmės prarasti santaupas ar turimų einamųjų sąskaitų pinigus.

DSC 0415„Šilutės naujienų” kalbinti gyventojai, kantriai stovintys ilgiausiose eilėse prie bankomato, pripažino, jog net nežino, iš kur sužinojo apie neva kilusias banko finansines problemas. „Kažkas parašė žinutę, draugas paskambino, žmonės kalbėjo…”, – tokie buvo gyventojų komentarai apie juos išgąsdinusią naujieną.

Respublikinė žiniasklaida rašo, jog „Swedbank” filialų šturmas vyksta tik keliuose Vakarų Lietuvos miestuose: Šilutėje, Tauragėje, Palangoje, Kretingoje, Pagėgiuose.

„Swedbank” išplatino oficialų pranešimą apie gandus:

„Pastarosiomis dienomis „Swedbank” klientus pasiekia klaidinantys pranešimai, kuriuose abejojama banko veiklos tęstinumu ir skleidžiami jokio pagrindo neturintys gandai apie banką. Šie pranešimai platinami socialiniuose tinkluose, taip pat siunčiami sms žinutėmis, el. paštu ar telefonu.

Perspėjame savo klientus, jog tai yra klaidinanti informacija, neturinti jokio loginio paaiškinimo ir raginame ją ignoruoti. Bankas taip pat primena, jog už gandų ir klaidingos informacijos platinimą gresia teisinė atsakomybė. Bankas ketina kreiptis dėl klaidingos informacijos skleidimo į teisėsaugos institucijas.

Atkreipiame dėmesį, kad pranešimai parašyti su daugybe gramatinių klaidų, pateikiama klaidinga informacija apie kitus bankus. Neatmetame prielaidos, jog šios informacijos platinimu siekiama suklaidinti banko klientus.

Šia situacija gali pasinaudoti ir sukčiai, siekiantys išvilioti asmeninius klientų duomenis bei užvaldyti gyventojų lėšas. Todėl klientai turėtų išlikti budrūs ir ignoruoti šią informaciją, o kilus klausimams visų pirma kreiptis į banką”.

lrytas.lt kalbintų Lietuvos bankų specialistų komentarai:

„Tikrai neteko girdėti panašių gandų. Galiu tik pasakyti, kad žmonėms be reikalo keliamas nerimas. Padėtis „Swedbank“ yra tiesiog nepadoriai sveika, ir kapitalas, ir likvidumas – puikus“, – sužinojęs naujieną apie paskalas kalbėjo Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas.

Jo nuomone, šiuo atveju turėtų sukrusti specialiosios tarnybos. „Reikia atminti, kad už tokių gandų platinimą irgi numatyta atsakomybė“, – įspėjo S.Kropas.

Didžiausio šalyje banko SEB Prevencijos departamento direktorius Andrius Šapola irgi buvo apstulbęs: „Nei aš ką nors girdėjau, nei kolegos. Nei apie „Swedbank“, nei apie mus“.

A.Šapola teigė nepamenantis tokių atvejų, kad internetu ar kitas būdais pasklidus gandams apie galimą kurio nors banko žlugimą būtų tiesiog apgulti jo skyriai.

DNB banko spaudos atstovas Andrius Vilkancas teigė, kad apie bet kurį banką skleidžiami panašūs gandai daro neabejotiną žalą.

„Gandams pasidavę žmonės skuba pasiimti pinigus, pervesti juos į kituose bankuose esančias sąskaitas, tačiau stipraus banko veiklos tai nesutrikdo.

Paprasčiausiai gaila patiklių žmonių, kurie veltui eikvoja savo laiką ir nervus“, – teigė A.Vilkancas.