Šyliškiai toliau sodina parką

syliai parko sodinimas1Penktadienį į savo gyvenvietės centrą rinkosi Gardamo seniūnijos Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ nariai – čia jau pradėtame sodinti parke šyliškiai pasodino dar 25 jaunus medelius. Būtent toks skaičius pasirinktas norint akcentuoti šiemet švenčiamą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį.

Pirmieji medeliai Šylių gyvenvientės pakraštyje buvo pasodinti dar 2013-ųjų rudenį. Būsimajam parkui šyliškiai pasirinko vietą, kur anksčiau stovėjo kaimo kultūros namai ir tarybinio ūkio kontora. Nugriovus senus pastatus ir seniūnijai sutvarkius teritoriją, bendruomenės nariai nutarė, jog jų gyvenvietę galėtų papuošti parkas.

Prieš pusantrų metų šyliškiai pasodino 40 medelių, tad dabar čia jau žaliuoja jaunos eglaitės ir pušaitės, raudonieji ąžuoliukai, syliai parko sodinimaskarpotieji berželiai, europinio maumedžio sodinukai.

„Kadangi vietos dar yra, galėtume savo parką papildyti dar įvairesniais medžiais ir krūmais“, – neseniai nutarė šyliškiai ir vėl ėmė kviesti saviškius į talką. Tad penktadienį čia pasodinti paprastojo buko, šermukšnio, maumedžio sodinukai, vietą rado ir keli miškiniai kadagiai bei kitokie dekoratyviniai krūmai.

„Kad keičiantis orams ir medžiams keičiant lapų spalvą mūsų parkas viliotų įvairiomis spalvomis“, – tokią sodintojų mintį išsakė vienas organizatorių, bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Uselis.

Būtent miškininkas A.Uselis yra ir sodinamo parko projekto autorius. Mat jis yra įgijęs ne tik miškininko, bet ir miesto bei gyvenviečių apželdinimo techniko specialybę, tad parengti projektuką jam nebuvo sudėtinga užduotis.

Pernai šioje vietoje šyliškiai jau pastatė suoliukus, o netrukus čia turėtų atsirasti ir šiukšliadėžė.

„Kas žino, gal ateityje mūsų parke ir kokia skulptūra ar paminklas atsiras?..“ – dar tolesnes šyliškių vizijas išduoda bendruomenės pirmininkas.

Tad dabar „Šilutės naujienos“siūlo Šylių bendruomenei pasukti galvas ir… sugalvoti savo parkui pavadinimą.