Šyliškius piktina neveikiantys gatvės žibintai, o naumiestiškius – kapinėse tvyrantis deginamų atliekų tvaikas

deginami lapaiPraėjusią savaitę į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi skaitytojos iš Šylių ir Žemaičių Naumiesčio. Ieškojome atsakymų į joms rūpimus klausimus.

Gatvės apšvietimo teks palaukti

Iš Šylių paskambinusi moteris pasakojo, kad nuo spalio mėnesio pagrindinėje Šylių gatvėje neveikia šviestuvai. Vietiniams – tai didelė problema, nes šiuo metų laiku temsta anksti, o ryte vaikams tamsu eiti į mokyklą.

Atsakymo, kada bus sutvarkytas gatvės apšvietimas, ieškojome Gardamo seniūnijoje. Seniūnas Tomas Balčytis neneigė, kad dalis šviestuvų pagrindinėje gatvėje neveikia. Ši problema atsirado, kai birželio pabaigoje LESTO Šyliuose tvarkė elektros liniją, keitė laidus. Anot seniūno, ši įmonė neįspėjusi nuo stulpų nuėmė penktą laidą, skirtą gatvių apšvietimui.

T.Balčytis sakė šyliškiams jau aiškinęs, kad kurį laiką reikės pabūti be šviesos. Papildomų darbų, skirtų sutvarkyti gatvės apšvietimui, seniūnija nebuvo numačiusi, todėl dabar sunku pasakyti, kada jie bus atlikti. Šylių gyventojams teks apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kada jų gatvėje įsižiebs žibintai.

Deginti atliekas draudžiama

Kita laikraščio skaitytoja iš Žemaičių Naumiesčio piktinasi, kad miestelio kapinėse dažnai tvyro deginamų atliekų smarvė. Pasak moters, lapai ir galbūt kitos atliekos deginamos tiesiog už kapinių tvoros, dūmai driekiasi per kapines, tad atėjusi aplankyti artimųjų kapų, namo grįžta visa persmelkta smarvės – ji prisigeria į drabužius, plaukus.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas neneigia, kad už kapinių tvoros galbūt galėjo būti deginami sausi lapai. Tačiau, anot jo, masiškai atliekos čia niekada nebuvo, nėra ir nebus deginamos.

„Deginti atliekas už kapinių tvoros nėra reikalo, nes yra pristatyta pakankamai konteinerių, antrinės žaliavos taip pat rūšiuojamos“, – komentavo seniūnas.

LR Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūros vedėja Galina Misevičienė sakė, kad jie tokio skundo nebuvo gavę.

Aplinkosaugininkė priminė, kad deginti bet kokias atliekas miestuose ir miesteliuose yra draudžiama, netgi jeigu tai ir lapų krūva.