Šylių centre sužaliuos parkas

syliu parkas sodinaAntradienį Gardamo seniūnijos Šylių kaimo centre pasodintas parkas.

Idėja sutvarkyti kaimo centre esančią tuščią erdvę kilo Gardamo seniūnui Tomui Balčyčiui. Toji erdvė liko po to, kai buvo išvalyta teritorija, kurioje seniau stovėjo, o vėliau nudegė kaimo kontora. Šyliškiams ilgai akis badė ir greta stovintis namas vaiduoklis – buvę kultūros namai. Žmonės, pasak seniūno, svarstė, kodėl toks vaiduoklis nenugriaunamas, bet tam irgi reikėjo lėšų.

Ir štai neseniai, gavus pinigų iš specialiosios Aplinkos apsaugos programos, kultūros namų griuvėsiai buvo išvalyti, o tuščioji erdvė dėl to dar labiau prasiplėtė – susidarė apie 70 arų plotas.

Šylių bendruomenės „Švylys“ susirinkimo metu T.Balčytis pasiūlė jos nariams pasodinti toje vietoje medelių. Šyliškiai entuziastingai tą idėją priėmė.

Antradienį kaimo centre dirbo apie 10 seniūnijos darbuotojų ir bendruomenės narių. Dar keletas šyliškių, turintys techniką, talkino iš anksto – atvežė vandens, juodžemio.

Šylių centre pasodinta apie 40 jaunų medelių – berželių, sidabrinių eglaičių, kalninės pušies, raudonlapio ąžuolo, maumedžio, raugerškio, alyvų sodinukų. Šioje vietoje jau augo keletas liepaičių, tad dabar susidarė įvairių medelių jaunuolynas.

Viena sidabrinė eglaitė, bendruomenės pirmininko Arūno Uselio siūlymu, pasodinta kiek atokiau. Šyliškiai norėtų, jog ateityje šiandieninių sodintojų vaikai ir anūkai ją puoštų Kalėdoms.

Seniūnas T.Balčytis viliasi, kad ateityje šioje vietoje pavyks ir suolelių pastatyti, tuomet būtų visai graži poilsio vieta vietiniams.