Šylių neaplankė gandrai, tad šyliškiai pakvietė sugrįžti išvykusius

Kaip ir kasmet įpusėjus rugpjūčiui, vasaros šventė surengta ir Šyliuose. Tik šiemet ji nebuvo tradicinė, šyliškių daug metų vadinta „Gandro dovanomis“, kurioje ypatingo dėmesio sulaukdavo naujagimių susilaukusios šeimos. Šiemet ji skirta jau išvykusiems šyliškiams, ir jie pakviesti šaukiniu „Sugrįžk ten, kur buvo gera“.

Šventė surengta įprastoje vietoje, šalia bendruomenės namų. Kaip ir kiekvienais metais, šyliškius savo apsilankymu pagerbė LR Seimo narys Zigmantas Balčytis su savo padėjėju mūsų krašte, Tarybos nariu Arūnu Pupšiu, rajono meras Vytautas Laurinaitis, Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė.

Vakarą pradėjęs Z. Balčytis sakė, kad jam visada malonu lankytis Šyliuose ir susitikti čia jau nemenką būrį bičiulių. Jis linkėjo bendruomenei ir toliau klestėti, aktyviai įtraukti kaimo žmones į įvairias veiklas bei pasekti saugiškių pavyzdžiu, kurie šiemet sulaukė net 26 gandro dovanų – naujų bendruomenės narių. Deja, Šylių apylinkės gyventojų gandrai šiemet nelankė ir nepadovanojo nė vieno kūdikio.

Jo padėjėjas A. Pupšys palinkėjo visiems geros šventės, bet tokios, po kurios ryto metą visi galėtų kibti į javapjūtę.

Meras V. Laurinaitis prie visų savo sveikinimų ir palinkėjimų padovanojo bendruomenės puoselėjamam parkui rojaus obelaitę. O seniūnė B. Pocevičienė, dovanodama gėlę bendruomenės tarybos pirmininkei Virginijai Balčytienei gyrė bendruomenės moteris už jų darbštumą, nepailstančią energiją prižiūrint bendruomenės namus ir ruošiant įvairias šventes.

Bendruomenės taryba šiais metais darbščiausiu bendruomenės nariu išrinko Stasį Šedį. Padėkas jam įteikė ir pirmininkė V. Balčytienė, ir Seimo narys Z. Balčytis. Apdovanoti ir sportinių varžybų nugalėtojai.

Pasibaigus oficialiajai daliai, šventės vedėja Virginija Šiaudvytienė ir svečiai iš Kauno – grupė „Subatėlė“ pakvietė visus į šokių aikštelę bei išbandyti laimę įvairiuose žaidimuose ir viktorinose. Mažieji nemokamai dūko ant batuto, o bendruomenės nariai visus svečius vaišino Ramutės Mockienės pagamintu plovu ir Reginos Arnašienės gamintu alumi.

Smagiai praleidę keletą valandų kartu, visi išsiskirstė, vieni kitiems pažadėję vėl susitikti kitais metais.

Bendruomenės inf.